رئیس سازمان استاندارد:

تحریم های ظالمانه باعث اختلال در صادرات كالا نشد

تحریم های ظالمانه باعث اختلال در صادرات كالا نشد به گزارش سیب پال ایرنا- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: تحریم های ظالمانه باعث اختلال در صادرات ایران نشد و صادرات غیرنفتی کشور در سال ۹۹، با وجود تمام کارشکنی ها و موانع و تحریم ها، ۳۵ میلیارد دلار و معادل صادرات نفت بود.


غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد صنعتی عقاب افشان واقع در شهرک صنعتی سمنان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مطلوبیت وضعیت صادرات نشان دهنده کیفیت بالای تولیدات داخلی و یافتن بازارهای پایدار جدید است.
وی عنوان کرد: قبل از تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا، صادرات غیرنفتی کشور بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار در سال بود.
وی اضافه کرد: ابتدای سال بسته های حمایتی در روند ترخیص کالا صادر شد و موانع موجود تا جای ممکن برطرف شد به صورتی که توقفی در صادرات و واردات از بابت استاندارد ایجاد نشود.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد مانند تمام ارگان ها موظف است در جهت تحقق شعار سال اقدام نماید ازاین رو علاوه بر رعایت حقوق مصرف کننده در بررسی استعلام کالاهای تولیدی، پشتیبانی از تولیدکننده را هم در دستور کار دارد.
شریعتی بیان نمود: سفرهای استانی به منظور ملاقات با تولیدکنندگان برجسته دارای استانداردهای الزامی و بررسی مشکلات و موانع آنان از نزدیک است که بتوان با عرضه چاره موثر در جهت رفع موانع تولید و تحقق شعار سال گام برداشت.
وی اضافه کرد: استان سمنان ۲ هزار واحد صنعتی دارد که ۶۵۷ واحد دارای استانداردهای الزامی است و یکهزار و ۳۵۶ پروانه در این حوزه صادر شد ازاین رو سمنان، استان صنعتی مهمی است.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه استاندارد و محیط زیست با یکدگیر عجین هستند اظهار داشت: تدوین و رعایت استاندارد در نهایت منجر به کاهش مصرف انرژی و بهبود کیفیت هوا و در نتیجه محافژت بیشتر از محیط زیست می شود.
شریعتی به منظور بازدید از پنج واحد صنعتی شهر سمنان به این شهر سفر کرده است.منبع:

1400/03/10
23:13:03
0.0 / 5
298
تگهای خبر: بازار , تولید , دلار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است