روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

دولت برغم محدودیت ها، برای پشتیبانی از لطمه دیدگان از كرونا تلاش نموده و می كند

دولت برغم محدودیت ها، برای پشتیبانی از لطمه دیدگان از كرونا تلاش نموده و می كند سیب پال: دویست و بیست و نهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رییس جمهور برگزار و در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده درباب حمایت ها و کمک های لازم درمقابله با تبعات اقتصادی کرونا در سال 1399 ارائه شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، باتوجه به تصویب تمدید تسهیلات و حمایت های کرونائی از بنگاه ها و کسب وکارها پیشنهادها برای پشتیبانی از کسب وکارها در سال 1400 در محورهای مختلف مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
حمایت های صورت گرفته در سه بخش خانوارها همچون تسهیلات ودیعه اجاره مسکن و پشتیبانی از بنگاه ها شامل اعطای تسهیلات ارزان، حمایت های در رابطه با حوزه برق و گاز، تامین اجتماعی، هزینه های عوارض شهرداری و بیمه بیکاری برای شاغلین بیکار شده در اثر محدودیت های کرونائی از با اهمیت ترین محورهای این گزارش بود.
رییس جمهور دراین زمینه با اشاره به آثار و زیان های سنگین ناشی از شیوع بیماری کووید 19 در وضعیت جنگ تمام عیار اقتصادی، اشاره کرد: دولت به رغم محدودیت های مالی و درآمدهای ارزی کشور در حد توان برای پشتیبانی از لطمه دیدگان هم از جنبه خانوارها و هم بنگاه های زیان دیده تولیدی تلاش نموده است و به این حمایت ها ادامه خواهد داد.
در این جلسه همین طور درباب هماهنگی و همکاری دستگاه های مختلف برای تامین ارز مورد نیاز و خرید و تامین کالاهای اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و باتوجه به مذاکرات و اقدامات انجام شده برای آزاد سازی ذخایر ارزی در خارج از کشور در مورد استفاده بهینه از منابع ارزی برای پشتیبانی از تولید و تامین کالاهای اساسی تصمیمات لازم گرفته شد.1400/03/10
12:30:42
0.0 / 5
281
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است