مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

مسیر توسعه صنعت خودرو با بومی سازی كوتاه می شود

مسیر توسعه صنعت خودرو با بومی سازی كوتاه می شود سیب پال: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از صرفه جویی ارزی بالای ناشی از بومی سازی قطعات شرکت کابل خودرو در قالب پلت فرم برق و الکترونیک محصولات ایران خودرو آگاهی داد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، فرشاد مقیمی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت کابل خودرو سبزوار گفت: ایران خودرو با ۶۵۰ سازنده قطعه در سراسر کشور همکاری می کند و شرکت کابل خودرو سبزوار در قالب طرح خود اتکایی تا حالا توانسته پروژه های گوناگون خودکفایی قطعات خودرویی را محقق کند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه طرح های مختلفی برای بومی سازی قطعات خودرویی در کشور ایجاد شده، اضافه کرد: سیم های رشته ای که در گذشته از منابع خارجی تامین می کردیم، با تفاهم شرکت کابل خودرو سبزوار برای تامین مواد اولیه از استان زنجان، با صرفه جویی بالای ارزی تولید خواهد شد.
مقیمی اشاره کرد: نهضت تولید داخل با حمایت های وزارت صمت، امکان تولید پیش نیاز موتورهای دی سی که یکی از اساسی ترین قطعات خودرویی بوده و قطعات شبکه برق خودرویی و الکترونیکی به آن نیازمند است را به وجود آورده است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه خط تولید روتور بعنوان پیش نیاز تولید موتور دی سی شیشه بالابر خودرو ساخت داخل و بومی سازی شده، اضافه کرد: ایران خودرو بعنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تاکید بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.
مقیمی اشاره کرد: در پلت فرم اختصاصی ایران خودرو، شرکت کابل خودرو سبزوار جایگاه مهمی در خودکفایی برق و الکترونیک خودرو دارد که با حمایت مسؤولان استان، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی و تولید داخل محصولات ایران خودرو ایفا خواهدنمود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اضافه کرد: تنوع محصولات و افزایش ظرفیت در کنار تقویت بومی سازی از اولویت های ایران خودرو است که با همتی که در شرکت کابل خودرو سبزوار شکل گرفته، توسعه در این بخش نیز برای دستیابی به اهداف ترسیم شده دنبال و با تلاش مجموعه کارکنان در آینده ای نزدیک این شرکت به قطب تولید موتورهای دی سی در کشور تبدیل خواهد شد.


1400/03/04
22:17:09
0.0 / 5
585
تگهای خبر: ارز , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است