معاون وزارت صنعت:

بسته مانع زدایی از تولید در دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت نهایی شد

بسته مانع زدایی از تولید در دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت نهایی شد به گزارش سیب پال معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بسته پشتیبانی و مانع زدایی از تولید در دبیرخانه ستاد اقتصادی دولت با نظر دستگاه های مختلف بررسی و نهایی شد و امیدواریم به زودی در این ستاد نیز به تایید نهایی برسد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه ویدئو کنفرانسی با روسای سازمان های صنعت، معدن و تجارت، مدیران شرکت شهرک های صنعتی استانها و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، افزایش ظرفیت واحدهای موجود را از دیگر برنامه های و اقدام های وزارت صنعت عنوان نمود.
این مقام مسوول افزود: حالا از ۲۷ صنعت، ۱۳ صنعت با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند که باید این ظرفیت ها را افزایش داد.
وی به موضوع «تولید بدون کارخانه» اشاره نمود و آنرا همچون طرح های استفاده از ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی امسال برشمرد که حالا در حال اجراست.
زرندی، همین طور از برنامه ریزی برای طرح ادغام و اکتساب واحدهای تولیدی آگاهی داد.
طرح احیاء ۲ هزار واحد تعطیل
وی بیان داشت: امسال برای بازگشت به چرخه تولید ۲ هزار واحد تعطیل برنامه ریزی شده است که از این تعداد یک هزار و ۶۰۰ واحد داخل شهرک های و ۴۰۰ واحد بیرون شهرک ها هستند.
معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت اظهار داشت: باتوجه به عملکرد مناسب سال گذشته، امسال نیز احیاء واحدهای راکد در داخل و خارج از شهرک های صنعتی به این سازمان محول شد.
تشکیل کمیته تخصصی برای تسریع احیای واحدهای راکد
وی از تشکیل کمیته ای در همین زمینه با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف اجرائی و نظارتی بمنظور تسریع و افزایش دقت در روند احیا واحدهای راکد آگاهی داد.
زرندی اشاره کرد: طرح های نیمه تمام راکد یکی از عناوینی که در امسال برای آن برنامه ریزی شده و آنرا دنبال می نماییم که یا خود سرمایه گذار را کمک و ترغیب به پایان طرح نماییم یا سرمایه گذار جدیدی برای آن بیاوریم.
وی توضیح داد: هر سرمایه گذار جدیدی که درخواست جواز تاسیس کند، لیست واحدهای تعطیل یا طرح های نیمه تمام را در اختیارش قرار خواهیم داد تا در وهله نخست از این طرح ها استفاده نماید.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، امسال از طرف رهبر معظم انقلاب به سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شده است.منبع:

1400/03/02
22:01:41
0.0 / 5
257
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است