نماینده مجلس:

مشكلات صنعت با رفع تحریم ها و بهبود مدیریت داخلی رفع می شود

مشكلات صنعت با رفع تحریم ها و بهبود مدیریت داخلی رفع می شود به گزارش سیب پال ایرنا- نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکلات صنعتگران ابتدا با رفع تحریم ها همراه با بهبود مدیریت داخلی قابل حل است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، عباس گلرو شامگاه چهارشنبه در نشست رئیس کمیسسون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی استان سمنان، ضمن اشاره به فرموده رهبری برای خدمت به جامعه با ایجاد تحول اظهار داشت: باید از نوع مدیریت روتین و منفعلانه و سنتی خارج شویم و مدیریت و کار جهشی انجام دهیم.
وی خام فروشی معادن را نمونه ای از بهبود ضرورت مدیریت عنوان و بیان نمود: خام فروشی معادن سال جاری باید با بررسی و رفع مشکلات برطرف شود.
وی تصریح کرد: پیشبرد مباحث صنعت و معدن کار یک قوه یعنی دولت یا قوای مقننه نیست، قوای سه گانه باید دست به دست هم دهند.
وی ضمن اشاره به مذاکرات برای رفع مشکلات کشور افزود: از مذاکرات وین خبرهای خوبی در راه می باشد.
گلرو اظهار داشت: طرف مقابل در مذاکرات دوستانه برخورد ندارد و به سادگی وارد معامله نمی گردد، لغو کل تحریم ها از سوی آنها و از جانب ایران راستی آزمایی و عمل به تعهدها، شرایط مورد نیاز برای پیشبرد مذاکرات است.
وی اضافه کرد: امید است دشمن سرعقل بیاید و تحریمها برداشته شود ولی مکمل رفع تحریمها مدیریت بهینه داخلی است.
نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای تملک واحدهای تولیدی از جانب بانکها و تأمین اجتماعی را دیگر مسئله صنایع دانست و اظهار داشت: در موردی تأمین اجتماعی دستگاههای واحدی را به یک فرد افعانستانی سپرده که آن دستگاه ها را جداسازی کرده و فروخته و این فاجعه است.
وی بیان نمود: ریشه مشکلات فرهنگ است، حل مشکل طلبکار بودن چاره دارد و باید سرمایه گذار جدید برای واحدهای مشکل دار تأمین کرد نه این که واحد را متلاشی کرد.
وی افزود: بعنوان نمونه در سمنان واحدهایی داربم که روندشان را دانش بنیان کرده اند و فقط به صورت سنتی کار نکرده و با جوانان تحصیل کرده چرخ صنعت را می گردانند که هدف اصلی هم همین است.
در این نشست عبدالله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان و فعالان اقتصادی استان سمنان حضور داشتند و مباحثی در مورد تأمین مواد اولیه، بدهی بانکی، بورس، مالیات بر ارزش افزوده، و بازار فروش عنوان شد.
سرمایه گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیشتر از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.
طبق آمارها، ۷۶ هزار میلیارد ریال در چارچوب ایجاد یکهزار و ۸۰۰ پروانه بهره برداری در استان سمنان سرمایه گذاری انجام شده که این حجم سرمایه گذاری برای حدود ۶۸ هزار نفر اشتغال به همراه داشت و این استان را به قطب صنعت و معدن کشور تبدیل نموده است.
۹۰ درصد از صنایع استان سمنان در ارتباط با صنایع کوچک، ۶ درصد در ارتباط با صنایع متوسط و بقیه در ارتباط با صنایع بزرگ است.
سال ۹۹ با تلاش بخش های مختلف در استان سمنان ۳۰ واحد تولیدی با رفع مشکلات به چرخه تولید بازگشتند.منبع:

1400/02/31
12:53:57
0.0 / 5
510
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است