مشاور ارشد معاونت مالی، پشتیبانی و امورعمرانی قوه قضائیه:

سقف خدمات رفاهی، بهره وری و اضافه كار كاركنان قضایی در بودجه سال 1400 افزایش داشته است

سقف خدمات رفاهی، بهره وری و اضافه كار كاركنان قضایی در بودجه سال 1400 افزایش داشته است به گزارش سیب پال مشاور ارشد معاونت مالی، پشتیبانی و امورعمرانی قوه قضائیه اظهار داشت: در جهت تحقق منویات ریاست قوه قضائیه و تاکید مکرر معاون مالی، پشتیبانی و امورعمرانی در خصوص بهبود خدمات رفاهی، کاهش هزینه ها و ارتقاء سطح معیشت همکاران شریف و خدوم قوه قضائیه و با عنایات خاصه‌ی خداوند متعال، توانستیم در بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، اعتبارات مناسبی را برای قوه قضائیه پیشبینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسانیم.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، به دنبال برخی سوالات و اخبار منتشره در مورد نحوه پشتیبانی و حمایت مسؤلان امر در قوه قضائیه از همکاران قضائی و اداری از بٌعد تأمین معیشت و رفع دغدغه های مربوطه مشاور ارشد معاونت مالی، پشتیبانی و امورعمرانی قوه قضائیه توضیحاتی را ارئه کرد.
ذبیح اله سلمانی اظهار داشت: در جهت تحقق منویات ریاست قوه قضائیه و تاکید مکرر معاون مالی، پشتیبانی و امورعمرانی در خصوص بهبود خدمات رفاهی، کاهش هزینه ها و ارتقاء سطح معیشت همکاران شریف و خدوم قوه قضائیه و با عنایات خاصه‌ی خداوند متعال، توانستیم در بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، اعتبارات مناسبی را برای قوه قضائیه پیشبینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسانیم. از آنجاییکه حفظ منزلت و کرامت همکاران قضایی و اداری از تکالیف و وظایف اصلی ما به حساب می آید بنابراین تلاش بر آن است که تمامی اقدامات این معاونت با در نظر گرفتن جایگاه و کرامت همکاران صورت پذیرد.
سلمانی اضافه کرد: نگاه عالمانه و دلسوزانه آیت الله رئیسی و همت متعالی و تلاش معاون محترم مالی، پشتیبانی و امورعمرانی و همکاران وی، موجبات امید به آینده ای روشن را برای همکاران فراهم آورده و سبب شده است مدیران و کارکنان این معاونت احساس مسئولیت بیشتری برای جبران زحمات کارکنان داشته باشند.
ایشان در ادامه با اشاره جلسه‌ی مشورتی که با حضور ریاست دستگاه قضایی و بعضی از معاونین و مسئولین ذیربط تشکیل گردیده، برنامه های عملیاتی در ارتباط با نحوه افزایش حقوق و مزایا و خدمات رفاهی که برپایه شرح وظایف معاونت ها مقرر گردید را اعلام نمود.
سلمانی اظهار داشت: معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی در مورد تسری قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان سازمان زندان ها به کارکنان اداری قوه قضائیه را پی گیری نمایند. در صورت تصویب، این معاونت آمادگی خویش را برای تجهیز منابع و تأمین اعتبار اعلام نموده است.
ایشان در ادامه عنوان داشت: با توجه به اینکه همکاران قوه قضائیه به سبب پایین بودن رقم حکم کارگزینی، در زمان خاتمه خدمت، با حکم حقوقی ناچیزی بازنشسته می شوند ازاین رو لزوم دارد در ابتدای امر، به جای مسکن های موضعی، مبحث افزایش مبنای حقوق و مزایای مندرج در حکم کارگزینی پی گیری شود که از مأموریت های اصلی معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی بوده و آن معاونت، مجدانه در حال پیگیری مبحث بوده و این معاونت هم از لحاظ تأمین بار مالی همراهی لازم را انجام خواهد داد.
مشاور ارشد معاونت مالی، پشتیبانی و امورعمرانی قوه قضائیه تصریح کرد: اقداماتی نظیر تصویب لایحه جامع اداری و استخدامی قوه قضائیه که می تواند خیلی از دغدغه های معیشتی همکاران اداری و قضایی را مرتفع نماید باید در دستور کار مسئولین امر قرار گیرد.
سلمانی افزود: برنامه های این معاونت هم برای حوزه های بهره وری و خدمات رفاهی در سال ۱۴۰۰ شامل موارد ذیل خواهد بود:
پیرو پیامک ارسالی در تاریخ ۱۴ /۱/ ۱۴۰۰ در نخستین فرصت، مابه التفاوت خدمات رفاهی، پرداخت گردید و سبد خوار و بار ماه مبارک رمضان تا سقف هفت میلیون ریال از راه فروشگاه های زنجیره ای مقارن با حلول ماه مبارک رمضان، در اختیار همکاران محترم قرار گرفت.
به منظور تأمین مسکن ارزانقیمت برای همکاران حائز شرایط (براساس شاخص ها و رتبه بندی امتیازات که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد) که مطالبه اصلی ریاست قوه قضائیه است تفاهمنامه ای فیمابین وزیر راه و شهرسازی و معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضائیه صورت گرفته و در نخستین اقدام هفتصد واحد مسکونی در شهر جدید پردیس تفاهم شده است که مراتب ازطریق شرکت تعاونی مسکن ستاد قوه قضائیه (در شرف تأسیس) پی گیری و اقدام خواهد شد.
سلمانی افزود: سقف خدمات رفاهی، بهره وری و اضافه کار در بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ افزایش قابل توجهی داشته است که از این محل به صورت ماهیانه خدمات رفاهی قابل پرداخت بوده (۱۲ مناسبت در سال) و سقف اضافه کار و بهره وری متناسب با مفاد دستورالعمل بهره وری و اضافه کار افزایش خواهد یافت.
او در آخر اظهار داشت: با عنایت به اعتبار پیشبینی شده در بودجه ۱۴۰۰، برای نخستین بار پاداش یکماه حقوق و مزایای مندرج در حکم کارگزینی (به استناد ماده ۱۰ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور) امسال پرداخت خواهد شد. هرگونه اقدام در مورد پرداخت پاداش، اضافه کار و بهره وری منوط به تخصیص اعتبار از جانب سازمان برنامه و بودجه و تأمین نقدینگی از سوی خزانه داری کل کشور است و از تمامی ظرفیت های قانونی برای تحقق این برنامه ها استفاده خواهیم کرد.
منبع:

1400/02/13
19:20:37
0.0 / 5
315
تگهای خبر: ارز , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است