نماینده روسیه:

شاهد پیشرفت در مذاكرات وین هستیم اما هنوز مسائل حل نشده زیادی باقی است

شاهد پیشرفت در مذاكرات وین هستیم اما هنوز مسائل حل نشده زیادی باقی است سیب پال: نماینده روسیه در وین از برگزاری دور بعدی مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در جمعه این هفته آگاهی داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش نوشت: کمیسیون مشترک برجام نتایج فعلی مذاکرات وین را امروز جمع بندی کرد. شاهد پیش رفت ثابتی هستیم، بااینکه هنوز مسائل حل نشده زیادی باقی مانده است. کمیسیون مشترک برجام باردیگر در هفتم مه(جمعه) جلسه خواهد داشت. در این بین، کارشناسان به فعالیت در زمینه متن توافق آتی گفت و گو خواهند کرد.
اولیانوف افزود: چگونه می توان وضعیت مذاکرات احیای برجام در وین را ارزیابی کرد؟ برای رضایتمندی خیلی زود است اما برای خوش بینی هوشیارانه و رو به افزایش دلیل داریم. یک موضع گیری کلی برای تلاش در جهت نتیجه گیری موفقیت آمیز مذاکرات در این سه هفته وجود دارد. خواهیم دید که کارآمد است یا نه.
کمیسیون مشترک برجام امروز با شرکت هیأت های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین بار دیگر تشکیل جلسه داد.
ریاست این جلسه بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپاست و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه بر عهده دارد.
قرار بود در این نشست، نتایج رایزنی های روزهای قبل کارگروه های کارشناسی در سه حوزه تحریم، هسته ای و ترتیبات اجرائی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
بعد از این جلسه، هیأت ها به پایتخت ها بازمی گردند.
در ایام گذشته، نشست های کارشناسی و همین طور دیدارهای دو و چندجانبه برای اعلام مواضع و بررسی متون، در سطوح مختلف انجام شد.
گفتنی است قبل از نشست امروز، دیدارهای جداگانه ای میان رئیس هیأت مذاکره کننده ایران با انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس خارجی اتحادیه اروپا و میخائیل اولیانوف رئیس هیأت مذاکره کننده روسیه انجام گرفت.

منبع:

1400/02/11
23:35:11
0.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است