روش و زمان مناسب خرید سهام چیست؟

روش و زمان مناسب خرید سهام چیست؟ به گزارش سیب پال باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کارشناس بازار سرمایه در مورد روش و زمان مناسب خرید و فروش سهام در بورس توضیحاتی داد.


مهدی سوری کارشناس بازار سرمایه در مورد بهترین زمان خرید در بازار سرمایه، بیان نمود: برخی از افراد دوران ریزشی را دوران رکود و برخی از افراد دورانی که تمامی بازارهای موازی روند کند و رو به پایین دارند را رکودی می دانند، اما از نظر آکادمیک، رکود زمانی اتفاق می افتد، که تقاضا در بازار کم باشد و این ماجرا با کاهش حجم معاملات و قیمت همراه می باشد، به همین خاطر نمی توانیم زمانی که فروش های هیجانی در بازار زیاد است و معاملات پر حجمی صورت می گیرد را بعنوان رکود مد نظر قرار دهیم. وی ادامه داد: این دیدگاه که بهترین زمان برای خرید، زمانی است که بازار در رکود است، جنبه استراتژیک ندارد و بیشتر به صورت شعاری است. یک قاعده کلی در بازارهای مالی وجود دارد که، این بازارها کف و سقف قیمت ندارند، یعنی وقتی در بازارهای مالی قیمت یک سهم یا دارایی کاسته می شود، امکان دارد بازهم کاهش پیدا کند به این علت همیشه با استراتژی هایی مثل میانگین کم کردن و امثال این روش ها مخالفت کردیم. سوری بیان نمود: روش هایی مثل میانگین کم کردن و امثال آنها در نهایت منجر به نابودی سرمایه می شود، باید سرمایه گذار اطلاعاتش بالا باشد، که سهامی که از نظرش ارزشمند است و بازار به آن تمایل نشان می دهد، را در شرایط رکود انتخاب نماید، اما این حرف که زمان ریزش بهترین زمان خرید است، درست نیست.
کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در بازارهای صعودی افراد حق خرید سهام و نوسان گیری دارند، در بازارهایی که گاهی بالا یا پایین هستند و یا در یک رنج کانال افقی حرکت می کنند، نباید در این بازار سرمایه گذاران افق دراز مدت را مد نظر قرار دهند، شاید در این بازار بهترین استراتژی نوسان گیری باشد. سوری اضافه کرد: در بازارهای نزولی که هر قله از قله قبلی پایین تر است، سرمایه گذاری و نوسان گیری با ریسک بالایی همراه می باشد و به هیچ عنوان به سرمایه گذاران مبتدی سفارش نمی گردد. ایشان در ادامه اضافه کرد: بسیاری از سهامداران عمده عمدتا دارایی هایشان، در سهام ماندگار است، یعنی مقصد نهایی داریی هایشان در سهام است، این افراد نیامده اند، که یک سری سهام خرید و فروش کنند و یک سودی بگیرند و با این سود ملکی بخرند. سوری تشریح کرد: سهامداران عمده میزان ثروت خودشان را با تعداد سهامی که از یک شرکت معتبر در دراز مدت خریدند، می سنجند، برای مثال افراد می گویند، در زمانی ۱درصد سهام شرکتی را داشتند، اما هم اکنون ۳درصد سهام آن شرکت را دارند. او در آخر گقت: سهامدارن عمده نیازهای اولیه شان تأمین است و تفاوتی برایشان نمی کند، که قیمت سهم شان هم اکنون بالا برود یا در بلند مدت، چونکه این افراد با این سهم ها ماندگار هستند. سفارش به سهامداران خرد این است که هیچگاه تلاش نکنند، پشت سر سرمایه گذاران عمده حرکت کنند، چون امکان دارد آن سرمایه گذار عمده بخواهد بخش بیشتری از یک شرکت را تقبل کند، پس دلیل نمی گردد وقتی یک سهام دارعمده پول زیادی می گذارد و یک سهام را می خرد، سهامدار خرد هم همان سهم را بخرد، چون شاید سهامدار عمده برای خود برنامه ۵ ساله در نظر گرفته باشد. 223227


منبع:

1400/01/07
14:42:23
0.0 / 5
339
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است