تورم كشورهای اروپایی ثابت ماند

تورم كشورهای اروپایی ثابت ماند سیب پال: نرخ تورم منطقه یورو در سطح 0.9 درصدی باقی ماند.


به گزارش سیب پال به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به فوریه بدون تغییر نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به ۰.۹ درصد رسید تا نرخ تورم باردیگر در راه رسیدن به سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه قرار گیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ بطور متوسط ۱.۳ درصد بوده که از ماه قبل ۰.۱ درصد بیشتر شده است.
خدمات با تورم ۰.۵۵ درصدی و کالاهای صنعتی با تورم ۰.۲۹ درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی نیز با تورم منفی ۰.۱۵ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم بخش مواد غذایی و نوشیدنی نیز طی این مدت ۰.۲۶ درصد بوده است.
مقرر است بانک مرکزی اروپا در هر ماه ۲۰ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند.
در میان کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با ۳.۶ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز مجارستان با ۳.۳ درصد و رومانی با ۲.۵ درصد قرار دارند. از جانب دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی ۱.۹ درصد بوده است و بعد از این کشور، اسلوونی با منفی ۱.۱ درصد و قبرس با منفی ۰.۹ درصد قرار دارند.
از جانب دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۰.۳ درصد، آلمان ۱.۶ درصد، فرانسه ۰.۸ درصد و در ایتالیا ۱.۰ درصد اندازه گیری شده است. در میان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم نروژ طی این مدت ۳.۶ درصد و سوییس منفی ۰.۴ درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.
منبع:

1399/12/28
18:43:21
0.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است