سفارش یك كارشناس به سهامداران و سرمایه گذاران

سفارش یك كارشناس به سهامداران و سرمایه گذاران سیب پال: مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که شاخص کل بورس تا خردادماه سال جاری به پیشروی ادامه خواهد داد و هم اکنون سهم های صادرات محور بیشترین پتانسیل رشد را در این بازار دارند.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص کل بورس امروز ۱۵ هزار و ۷۶۳ واحد رشد کرد و بر پله یک میلیون و ۲۴۵هزار و ۱۴۰واحدی ایستاد و در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۹میلیارد و ۶۶۹میلیون سهم معامله شد؛ مصطفی صفاری کارشناس بازار سرمایه درباب فراز و فرودهای اخیر بازار سرمایه به خبرنگار خبرآنلاین گفت: بازار سرمایه مانند یک باغ میوه است که درخت های مختلفی درآن است و طبیعی است که زمانی که میوه های زیادی در این باغ هستند ارزش این باغ به بالاترین حد برسد و زمانی که میوه های آن چیده بشود ارزش این باغ نیز کم می شود و همین مورد سبب شد تا در سه ماه اول سال جاری رشد هیجانی در قیمت ها داشته باشیم و پس از آن شاخص کل بازار سرمایه آغاز به ریزش کند.
وی در ادامه فروش اوراق قرضه دولتی را عامل اصلی ریزش شاخص کل بورس در ماه های گذشته دانست و اظهار داشت: آمارها نشان می دهند که ۱۳ هزار میلیارد معامله ای که صورت گرفته است ۱۰ هزار میلیارد ان از فروش اوراق دولتی بوده است و سه هزار میلیارد از آن از فروش سهام بوده است.
صفاری در ادامه اضافه کرد: پس از آن که اوراق قرضه به فروش رسید تا ۱۸ اسفند روند بازار منفی بوده است چونکه نمی خواستند جذابیت بازار افزایش پیدا کند و از ۱۸ اسفند ماه به بعد روند بازار طبیعی شد و رشد شاخص کل بورس از سرگرفته شد.

پیش بینی این کارشناس بازار سرمایه حاکی از ادامه روند رشد شاخص کل بورس تا خرداد ماه است و طبق گفته وی بعد از خرداد ماه نوسانات منفی در بازار سرمایه از سر گرفته خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه معتقد می باشد که سیاست گذاران نباید در بازار سرمایه دخالت کنند و اگر اجازه دهند بازار سرمایه روند طبیعی اش را طی خواهدنمود و در این خصوص معتقد می باشد که: زمانی که سیاست گذاران بازار را سیاسی می کنند سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این بازار خواهند ترسید و اگر سیاستمداران در بازار سرمایه دخالت نکنند بازار روند مثبتش را پیش خواهد گرفت.
وی در ادامه درباب تغییر روند بورس تحت تاثیر رفتارهای سیاسی و یا رسانه ای؟ اضافه کرد: خیلی بعید است روند بازار سرمایه تحت تاثیر جو رسانه ای و سیاسی تغییر کند مگر اینکه شوک خیلی شدیدی به بازار وارد شود.
این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرده است که بازار سرمایه در سال آینده بین ۴۰ تا ۶۰ درصد بازدهی خواهد داشت و به عقیده وی بهترین بازار برای سرمایه گذاری در سال آینده بازار بورس است.
مصطفی صفاری درباب بهترین فرصت های بازار سرمایه هم اکنون اضافه کرد: الان بهترین زمان برای خرید سهام در بازار سرمایه است چونکه بورس تا خرداد مثبت خواهد ماند و در این بین سهام ها صادرات محور بهترین سهام های بازار سرمایه هستند که سرمایه گذاران باید بر روی آن سرمایه گذاری کنند.
وی در ادامه افزود هم اکنون تهدیدهای بازار سرمایه در پایین ترین میزان قرار گرفته است چونکه قیمت سهام ها پایین است و سود دهی خوبی دارد و احتمال ریزش آن خیلی کم است.
این کارشناس بازار سرمایه درباب وضعیت مناسب شرکت های موجود در بازار سرمایه از لحاظ نقدینگی اضافه کرد: لزوما اینطور نیست که شرکت های موجود در بورس هم اکنون از نظر نقدینگی در وضعیت مطلوبی باشند و اتفاقا شرایط طور دیگری است و اگر می بینیم که این شرکتها در حال عرضه سهام خود در بازار سرمایه هستند به این علت است که احتیاج به نقدینگی دارند و در نتیجه این شرکتها نیز از نوسانات بورس در امان نیستند.

۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/12/26
13:16:56
0.0 / 5
523
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است