دولت آمریكا بیشتر از 300 میلیارد دلار كسری آورد!

دولت آمریكا بیشتر از 300 میلیارد دلار كسری آورد! کسری بودجه دولت آمریکا نسبت به ماه قبل ۷۶ میلیارد دلار بیشتر شد.


به گزارش سیب پال به نقل از فاکس بیزینس، دفتر کنترل بودجه آمریکا در گزارشی اعلام نمود: همزمان با افزایش هزینه های دولت برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصادی این کشور در مقابل نتایج ویروس کرونا، کسری بودجه دولت در ماه فوریه به ۳۱۱ میلیارد دلار رسیده است. در مقام مقایسه، کسری بودجه دولت آمریکا در ماه قبلی معادل ۲۳۵ میلیارد دلار بود.
در پنج ماه ابتدایی سال مالی جدید، میزان مخارج دولت ۱۰۴۷ میلیارد دلار بیشتر از میزان درآمدهای آن بوده است. درآمدهای دولت طی این ماه ۱.۲ میلیارد دلار نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کرده است. دولت آمریکا تابحال برای پشتیبانی از اقتصاد این کشور در مقابل کرونا مجبور به تخصیص بسته هایی به ارزش تقریبی پنج تریلیون دلاری شده است.
از زمان انتشار کرونا و قرنطینه سراسری در آمریکا، دولت این کشور مخارج خویش را به شدت افزایش داده است. تابحال بیشتر از ۵۴۰ هزار آمریکایی جان خویش را بر اثر مبتلا شدن به کووید-۱۹ از دست داده اند و وزارت خزانه داری در نظر دارد سه تریلیون دلار دیگر تا آخر سال میلادی استقراض کند.
پیش تر دفتر کنترل بودجه کنگره پیشبینی کرده بود کسری بودجه دولت آمریکا تا آخر سال جاری به رقم ۳.۸ تریلیون دلار برسد.
تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای رساندن نرخ بهره به محدوده صفر درصدی انگیزه مهمی در افزایش تقاضا برای استقراض دولت بوده است.
با موافقت کنگره و دولت، یک بسته ۱.۹ تریلیون دلاری دیگر با هدف پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصادی آمریکا توسط دولت اجرایی شد. این در شرایطی است که بعضی از قانونگذاران کنگره به دنبال اقدامات حمایتی بیشتری نظیر کاهش مجدد مالیات ها، تزریق نقدینگی و بسته های حمایتی از اقشار اسیب پذیر هستند که تصویب آنها می تواند کسری بودجه دولت را بیشتر از پیش تشدید کند.
منبع:

1399/12/23
12:08:19
0.0 / 5
463
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است