مخالفت مجلس با ستاندن مالیات از تراكنش های بانكی

مخالفت مجلس با ستاندن مالیات از تراكنش های بانكی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد ستاندن مالیات از تراکنش های بانکی بالای 10 میلیون تومان مخالفت کردند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بامداد امروز شنبه مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیشنهاد الحاقی ابراهیم رضایی به تبصره ۱۴ لایحه بودجه را در خصوص ستاندن مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان بررسی نموده و در نهایت با آن مخالفت کردند.
ابراهیم رضایی در توضیح پیشنهاد خود بیان کرد: بر طبق این پیشنهاد از تراکنش های بانکی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰ هزار تومان مالیات و از تراکنش های بین ۱۰۰ میلیون تا یک میلیاردتومان ۵۰ هزار تومان مالیات ستاندن شود. هدف از این پیشنهاد اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و پول شویی می باشد که بر روی این طرح کار کارشناسی انجام شده است.
مجتبی یوسفی در مخالفت با این پیشنهاد بیان کرد: با این پیشنهاد پایه های جدید مالیاتی تعریف می شود که در لایحه بودجه جای بررسی آن نمی باشد از طرف دیگر باید به تبعات آن نیز فکر کرد، این پیشنهاد امنیت سرمایه گذاری در بانک ها را می کاهد و موجب می شود مردم پول خودرا از بانک ها بیرون بیاورند.
مهدی طغیانی در موافقت با این پیشنهاد بیان کرد: مبالغ مالیاتی پیش بینی شده در این پیشنهاد بسیار ناچیز است و فشاری بر اقشار پر درآمد جامعه وارد نمی کند تراکنش های بالاتر از ۱۰ میلیون تومان مشمول مالیات می شود که مبلغ آن نیز ناچیز است.
در نهایت محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس نیز با این پیشنهاد مخالفت کرده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز به آن رای ندادند.1399/12/09
22:37:54
0.0 / 5
430
تگهای خبر: بانك , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است