پیش بینی یك كارشناس از آینده بازار

پیش بینی یك كارشناس از آینده بازار بورس اوراق بهادار تهران امروز در نخستین روز محدودیت در دامنه نوسان،  در یک روند رو به رشد هفته کاری را شروع کرد. یک کارشناس بازار سرمایه همچون دلیلهای مثبت شدن بازار را پیش بینی سود شرکتها و کم شدن ریسک سیاسی دانست.


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، بورس اوراق بهادار تهران امروز در نخستین روز محدودیت در دامنه نوسان، در یک روند رو به رشد هفته کاری را شروع کرد و در آخر معاملات با افزایش ۴۷ هزار و ۷۸۷ واحد به رقم یک میلیون و ۲۶۲ هزار و ۲۰۳ واحد رسید. شاخص کل نیز با معیار هموزن امروز با افزایش ۱۲ هزار و ۵۵۷ واحد به رقم ۴۳۵ هزار و ۶۱۷ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۰ هزار میلیارد تومان رسید. امروز معامله گران در بورس تهران بیش از ۷.۹ میلیارد سهام و حق تقدم و سایر اوراق مالی در قالب ۱.۲ میلیون نوبت معامله و به ارزش ۱۳ هزار و ۴۳۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز همه فاکتورهای بورس سبز بودند، به شکلی که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز قبل ۳.۹ درصد رشد کردند. مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه، در گفت و گو با خبرآنلاین در ارتباط با دلیلهای مثبت شدن بورس اظهار داشت: به هر حال قیمت ها خیلی پایین آمده بود و پی به ای بازار حتی کمتر از نصف شده است. از طرفی پیش بینی سودها هم آمده و شرکتها سودهای خیلی خوبی داشتند. با صحبت های مقام معظم رهبری سیاست ایران در قبال برجام روشن شد. بالا رفتن نرخ دلار را نیز باید در نظر گرفت. همه این عوامل به اندازه ای در مثبت شدن امروز بازار موثر بود.
صفاری این وضعیت بازار را ادامه دار دانست و اظهار داشت: باتوجه به عواملی که ذکر کردم روند رو به رشد بورس در اسفندماه نیز ادامه خواهد داشت.
وی اظهار نمود: در سهام یک سری از شرکتها تا ۷۰ درصد کاهش به وجود آمد. این کاهش بخاطر خود شرکتها نبود. بیشتر از جانب شوک سیاسی چنین اتفاقی افتاد. حالا که شرایط سیاسی روشن تر شده است و باتوجه به اعلام پیش بینی سود شرکتها در امسال و سال آینده، مطمئنا استقبال از شرکتها بیشتر می شود. از طرفی در دیگر بازارها هم فضای رو به رشدی وجود ندارد.
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: نرخ بهره اصلی ترین عامل موثر بر بورس است. اما هم شوک اقتصادی و هم شوک سیاسی بر بورس موثر است. هم اکنون روشن بودن تکلیف سیاسی موجب واکنش مثبت بورس خواهد شد. ۲۲۳۲۲۹

1399/11/26
23:22:05
0.0 / 5
460
تگهای خبر: آنلاین , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است