پرداخت بیشتر از ۸ و نیم میلیون فقره تسهیلات به ارزش ۸۲۸ هزار میلیارد ریال

پرداخت بیشتر از ۸ و نیم میلیون فقره تسهیلات به ارزش ۸۲۸ هزار میلیارد ریال مرتضی اکبری اظهار نمود: تعداد تسهیلات پرداخت شده از جانب بانک مهر ایران در طول سالهای گذشته به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته؛ به صورتی که از ۵۰۰ هزار فقره در سال ۱۳۹۵ به حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار فقره در سال ۱۳۹۸ رسیده است. امسال هم تا کنون بیشتر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است.به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل این بانک ضمن تبریک فرار سیدن چهل ودومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: هر چند عقد قرض الحسنه یکی از عقود اسلامی است و سابقه ای طولانی دارد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، محقق کردن بانکداری اسلامی با تاکید بیشتر و از همان سالهای نخست در دستور کار قرار گرفت که نقطه عطف آن تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا در سال ۱۳۶۲ است.
وی در همین رابطه اضافه کرد: صندوق های مختلف بر مبنای عقد قرض الحسنه فعالیت می کردند و بانک ها هم با جذب منابع قرض الحسنه نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام می کردند که نمونه بارز آن وام ازدواج است.
اکبری ضمن اشاره به لزوم تمرکز فعالیت بانکی بر اساس عقد قرض الحسنه، اظهار نمود: بر همین مبنا در سال ۱۳۸۶، بانک قرض الحسنه مهر ایران بعنوان اولین بانک قرض الحسنه کشور با سهامداری ۱۰ بانک بزرگ و باسابقه تأسیس شد.
مدیرعامل بانک مهر ایران ضمن یادآوری فعالیتهای بانک در طول سالهای گذشته، اظهار داشت: این بانک موفق شده اعتماد اقشار مختلف مردم را به خود جلب نماید و الان ۱۰ میلیون مشتری دارد. هم اکنون مانده منابع بانک مهر ایران بالغ بر ۴۴۱ هزار میلیارد ریال است.
وی درباره پرداخت تسهیلات از جانب این بانک هم توضح داد: تعداد تسهیلات پرداختی از جانب بانک مهر ایران در سالهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته و از ۵۰۰ هزار فقره در سال ۱۳۹۵ به حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار فقره در سال ۱۳۹۸ رسیده است. امسال هم تا کنون بیشتر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است. بانک مهر ایران تا کنون بیشتر از ۸.۵ میلیون فقره تسهیلات به مشتریان خود پرداخت کرده است.

اکبری در همین رابطه اضافه کرد: مبلغ تسهیلات پرداختی هم در طول این سال ها افزایش یافته و از ۴۳ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به بیشتر از ۲۲۱ هزار در سال ۱۳۹۸ رسیده و امسال هم تا کنون بالغ بر ۲۵۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. بانک مهر ایران در مجموع بیشتر از ۸۲۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان خود پرداخت کرده است.
وی با یادآوری اینکه بانک مهر ایران کار بانکداری خرد انجام می دهد، اظهار داشت: بر همین مبنا پرداخت تسهیلات در حوزه های مختلف و در قالب تفاهم نامه با نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مسکن و... در دستور کار این بانک بوده است. تا کنون ۵۳۳ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۵۴ هزار میلیارد ریال به مددجویان این نهادها پرداخت شده که رویکرد اغلب این تسهیلات توانمندسازی این قشر و رساندن آنها به درآمد پایدار بوده است.
اکبری در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرو بودن بانک مهر ایران در حوزه بانکداری نوین اشاره نمود و اظهار داشت: این بانک خدماتی همچون افتتاح حساب غیرحضوری از راه وبسایت و همراه بانک، درخواست تسهیلات از راه وبسایت و همراه بانک، پرداخت تسهیلات بدون ضامن و بدون احتیاج به رجوع حضوری، کارت هدیه مجازی، احراز هویت آنلاین سجام و... را عرضه کرده که اغلب آنها برای اولین بار در سطح شبکه بانکی کشور عرضه شده است.
مدیرعامل بانک مهر ایران این طور افزود: اهمیت عرضه خدمات بانکی بدون احتیاج به رجوع حضوری به این علت است که در زمان و هزینه مشتریان بانک صرفه جویی می کند. همینطور مانع از رفت وآمد مشتریان و شلوغی شعب بانک می شود که در شرایط کنونی و با عنایت به شیوع بیماری کرونا، اهمیت این اقدامات بیشتر از پیش آشکار شود.
۲۲۳۲۲۹


منبع:

1399/11/21
22:48:15
0.0 / 5
571
تگهای خبر: آنلاین , ارز , بانك , بانكداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است