چگونه بدون كارت بانكی خرید كنیم؟

چگونه بدون كارت بانكی خرید كنیم؟ سیب پال: با توجه به این که روز گذشته از سامانه تراکنش های خرید بدون حضور کارت بانکی و بوسیله موبایل رونمایی گردید، جهت استفاده از این سرویس بانکی جدید متقاضیان مشخصات کارت بانکی خودرا در برنامه کاربردی که دارای مجوز از بانک مرکزی درباب ارائه خدمت در حوزه پرداخت موبایلی است، ثبت کنند اما تاکنون بانک مرکزی به هیچ از برنامک های پرداختی در این زمینه مجوزی نداده و بعد از آزمون برنامک ها مجوزهای لازم اعطا خواهد شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، اوایل هفته جاری بود که رئیس کل بانک مرکزی از رونمایی پروژه استفاده از موبایل برای تراکنش های خرید در فروشگاه ها و حذف تدریجی کارت خرید” آگاهی داد که طبق گفته وی، مشتریان بانک ها با این طرح می توانند با وارد کردن مشخصات کارت های خود به درون موبایل، بدون تماس با کارتخوان، تراکنش های لازم را انجام دهند.
در این خدمت جدید بانکی که روز گذشته از آن رونمایی گردید، به تراکنش های «حضوری بدون کارت» معروف هستند از قابلیت NFC استفاده شده است؛ بدین سان که اگر گوشی کاربر دارای قابلیت NFC باشد و دستگاه کارتخوان نصب شده نیز چنین قابلیتی را دارا باشد، کاربر می تواند با نزدیک کردن گوشی تلفن همراه خود به دستگاه کارتخوان و بدون نیاز به استفاده از فیزیک کارت بانکی، وجه مورد نظر را پرداخت کند البته قبل از این اطلاعات کارت بانکی باید در یکی از برنامک های پرداخت تایید شده از طرف بانک مرکزی، از جانب دارنده کارت ذخیره شده باشد.
در ادامه اطلاعات دریافتی ایسنا از بانک مرکزی درباره جزئیات این طرح بیان کننده این است که باتوجه به توضیحات رئیس کل بانک مرکزی تراکنش های حضوری بدون کارت به صورت تدریجی با پیوستن بانک ها و شرکت های پرداخت گسترش پیدا خواهدنمود که بر طبق آخرین بررسی ها، بانک ملت برای توسعه روش های پرداخت موبایل اعلام آمادگی کرده است.
ضمن اینکه شرایط خرید با اجرای این طرح هیچ تغییری نخواهد کرد، تنها کسانی که از این سرویس استفاده می نمایند، می توانند در پایانه های شرکت هایی که این توانایی را پیاده سازی و پایانه ها را بروزرسانی کرده اند، استفاده کنند.
همچنین، از آنجائیکه موضوع استاندارد EMV در تراکنش های با حضور کارت مصداق دارد و تراکنش کارتی شمرده می شود، این طرح ربطی به کیف پول الکترونیک ندارد زیرا، درباب کیف پول الکترونیک زیرساخت های جدید و خرید بدون دخالت کارت است و زیرساخت مجزایی دارد.
علاوه براین، مردم برای بهره مندی از تراکنش های بدون کارت می توانند مشخصات کارت خودرا در برنامه کاربردی که دارای مجوز از بانک مرکزی درباب ارائه خدمت در حوزه پرداخت موبایلی است، ثبت کنند و با ثبت کارت خود در این برنامه کاربردی از این سرویس بهره مند شوند اما تا حالا بانک مرکزی به هیچ از برنامک های پرداختی دراین زمینه مجوزی نداده است و بعد از آزمون برنامک ها مجوزهای لازم اعطا خواهد شد.
منبع:

1399/11/21
20:54:55
0.0 / 5
648
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است