در راستای حذف چهار صفر از پول ملی

اسكناس های جدید به بازار می آیند

اسكناس های جدید به بازار می آیند به گزارش سیب پال رونمایی از نسل جدید اسکناس های هزار تومانی، ۲۰۰۰ تومانی و ۵۰۰۰ تومانی انجام شد و فرایند انتشار و عرضه این اسکناس ها طی ماه های آتی صورت خواهد گرفت.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امیر شکری - رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک - ضمن اشاره به رونمایی از نسل جدید اسکناس ها اظهار داشت: تمام اسکناس ها و ایران چک ها در چارچوب، اندازه و ساختارهای واحد توزیع خواهند شد و تکثر در اندازه و قالب در اسکناس های جدید حذف می شود.

وی ادامه داد: در جهت پروژه بازآرایی اسکناس و مسکوک کشور، نسل جدید سه قطعه اسکناس شامل اسکناس های هزارتومانی، ۲۰۰۰ تومانی و ۵۰۰۰ تومانی هم طراحی شده اند که از آنها رونمایی گردید و فرایند تولید انبوه و عرضه این اسکناس ها طی ماه های آتی صورت خواهد گرفت.

شکری اظهار نمود: سعی شده در طراحی اسکناس های جدید از عناصر مذهبی، فرهنگی، هنری و تاریخی کشور به نحو شایسته استفاده گردد. بر این اساس، در پشت اسکناس ۵۰۰۰ تومانی از طرح آرامگاه حافظ شیرازی، در پشت اسکناس ۲۰۰۰ تومانی از طرح مقبرةالشعرا تبریز و در پشت اسکناس هزار تومانی از طرح آرامگاه شیخ الرئیس بوعلی سینا استفاده شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، وی اظهار داشت: بر مبنای سند اسکناس که حدودا دو سال پیش به تصویب رسید، تمام اسکناس ها و ایران چک ها در چارچوب، اندازه و ساختارهای واحد توزیع خواهد شد و تکثر در اندازه و قالب در اسکناس های جدید حذف می شود، اما ضرایب امنیتی و عناصر به کار رفته در هر اسکناس متفاوت خواهد بود.

به قول شکری، طراحی و عرضه اسکناس های جدید هزینه اضافی بر کشور تحمیل نمی کند، چونکه عمر مفید اسکناس در کشور ما پنج سال است و چاپ و توزیع اسکناس همواره و طبق روال توسط بانک مرکزی انجام شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همراستایی با لایحه حذف چهار صفر از پول ملی و ایجاد آمادگی برای آن از دیگر مزایای این اسکناس ها به حساب می آید.1399/11/20
13:50:29
0.0 / 5
778
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است