یك كارشناس اقتصادی:

صنعت بیشترین صدمه را از تحریم ها دید

صنعت بیشترین صدمه را از تحریم ها دید به گزارش سیب پال یک تحلیلگر اقتصادی با اشاره به اینکه تحریم ها بیشترین تأثیر را بر بخش صنعت اقتصاد ایران گذاشته اند، اظهار داشت: برای کنترل و مقابله با تحریم ها لازم است تا در داخل کشور از نظر اقتصادی و ارتباط با دنیا به یک اتفاق نظر برسیم.


سهراب دل انگیزان در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: مشکل بزرگ اقتصاد ایران تحریم هاست که از آغاز انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته اند و اقتصاد ایران را به انزوای بین المللی کشاند. بخش قابل توجهی از مشکلات هم به نوع مدیریت اقتصاد در داخل برمی گردد بگونه ای که هدف و استراتژی مشخصی را نه در مقابله با تحریم ها و نه در مقابل سرمایه گذاری در تجارت، صنعت و... نداریم.
وی ادامه داد: از سالهای ۱۳۸۴ به بعد حدودا اقتصاد کشور سروسامان مشخصی نداشته است و به سمت و سوی نامشخصی حرکت کرده است بنابراین، در ابتدا باید اقتصاد از داخل مدیریت شود و اینکه مقرر است با دنیا ارتباط داشته باشیم یا خیر که در این حوزه لازم است یک استراتژی مناسب برای ارتباط برقرار کردن با دنیا تدوین نماییم.
این تحلیلگر اقتصادی با اشاره به اینکه تمام بخش های اقتصادی کشور از تحریم ها متاثر شده اند، افزود: در این حوزه آن بخش هایی از اقتصاد که ارتباط بیشتری با خارج از کشور دارند، بیشتر تأثیر را پذیرفته اند که شامل بخش های چون صنعت و تجارت هستند.
در ادامه دل انگیزان اظهار داشت: باید یک صدا از اقتصاد کشور به جهان منتقل شود و برای کنترل و مقابله با تحریم ها لازم است تا در داخل کشور از نظر اقتصادی و ارتباط با دنیا به یک اتفاق نظر برسیم.
او در آخر سخنانش بیان کرد که تنها زیرساخت برای مقابله موثر با تحریم ها این است که در داخل کشور به یک رویکرد متقن درباره اقتصاد برسیم تا بتوانیم در راه راهکارهای مقابله موثر با تحریم ها قدم برداریم.

منبع:

1399/11/13
14:37:59
0.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است