نحوه انتقال سهام متوفیان به وراث

نحوه انتقال سهام متوفیان به وراث به گزارش سیب پال مدیر خدمات حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی درباب نحوه انتقال قهری سهام به وراث، اظهار داشت: برای انتقال سهام به ورثه قانونی باید مراحلی را بوسیله سایت شرکت سمات و دفاتر پیشخوان دولت طی کرد.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، علیرضا ترابی، مدیر خدمات حقوقی سمات در این خصوص توضیح داد: برای انتقال سهام به ورثه قانونی باید مراحلی را بوسیله سایت شرکت سمات و دفاتر پیشخوان دولت طی کرد که این مراحل بدین سان است.
وی در این خصوص اظهار داشت: در ابتدا به سایت شرکت سمات به آدرس csdiran.com مراجعه نموده و وارد قسمت خدمات انتقال سهام اشخاص متوفی می شوید. پس از مطالعه فهرست دفاتر پیشخوان دولت و انتخاب نزدیک ترین دفتر، با در دست داشتن مدارک لازم مبادرت به تشکیل پرونده قهری می کنید.

این مقام مسئول با اشاره به مدارک لازم دراین زمینه پاسخ اظهار داشت: گواهی نامه واریز مالیاتی، گواهی انحصار وراثت، گواهی فوت، اصل و تصویر اصل شناسنامه و کارت ملی متوفی (یا برابر اصل) و وراث مدارک مورد نیاز است.
ترابی خاطرنشان ساخت: بعد از مراجعه به نخستین دفتر پیشخوان دولت نسبت به ارائه فرم نقل و انتقال قهری به یکی از ورثه یا نماینده وراث اقدام نموده و بعد از تکمیل مدارک ستاندن شده به سمات ارسال می کنید.
۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/11/13
00:09:35
0.0 / 5
600
تگهای خبر: آنلاین , بورس , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است