خبرهای مهم رئیس جدید بورس برای سهامداران چیست؟

خبرهای مهم رئیس جدید بورس برای سهامداران چیست؟ به گزارش سیب پال مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان بورس امروز همراه با عرضه برنامه های رئیس جدید برگزار گردید.


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، پس از استعفای حسن قالیباف اصل رئیس سابق بورس اوراق بهادار امروز مراسم معارفه محمدعلی دهقان دهنوی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونانش و اعضای شورایعالی بورس و سایر افراد و ارکان بازار سرمایه برگزار گردید. محمدعلی دهقان دهنوی که پیش از این بعنوان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد فعالیت می کرد، در عرضه برنامه های خود که پیش از این به شورایعالی بورس عرضه کرده بود، اظهار داشت: 600 شرکت در بورس حضور دارند که بخش اعظم تولید ناخالص داخلی کشور را می سازند و اگر می خواهیم به جهش تولید در کشور برسیم، راهی جز توسعه بازار سرمایه و عمق بخشی به این بازار، همینطور افزایش مشارکت مردم وجود ندارد. وی اظهار داشت: هم اکنون در کجا می تواند حضور 50 میلیون نفر از مردم را ملاحظه کرد و راه مردمی سازی اقتصاد از راه بازار سرمایه می گذرد. همینطور شفاف سازی و رقابت پذیری غیر از بازار سرمایه امکان ندارد. به قول رئیس سازمان جدید بورس، برای رسیدن به جهش تولید و ایجاد اشتغال باید از مسیر بازار سرمایه عبور کرد و همینطور برای تأمین مالی کشور یکی از طریق های مهم بازار سرمایه است. دهقان این را هم اظهار داشت که در ماه های گذشته نوسانات شدیدی در بازار سرمایه روی داده است که بخشی از آن ناشی از عوامل اقتصادی و بخشی هم ناشی از عوامل غیراقتصادی بود و باید تلاش نماییم عوامل غیراقتصادی در بازار سرمایه به حداقل کاهش پیدا کند. دهقان دهنوی با بیان اینکه بازار سرمایه سیگنال های اقتصادی را زودتر از بازارهای دیگر دریافت می کند، اظهار داشت: گاهی متأسفانه بیش واکنشی بازار سرمایه را ملاحظه می نماییم که باید این رفتارها کمتر شود. وی بازار سرمایه را آیینه اقتصاد کشور دانست و اظهار داشت: یکی از اشکالات ما رشد منفی یعنی کاهش سرمایه گذاری در کشور است و برای افزایش سرمایه گذاری بستری بهتر از بازار سرمایه وجود ندارد. رئیس جدید سازمان بورس همینطور اظهار داشت: با عنایت به تجربه ای که در مدیریت های قبلی داشتم از نظرات مردم و فعالان بازار سرمایه استفاده و در جهت گسترش نهادهای مالی در بازار سرمایه تلاش می کنم. همینطور باید زمینه گسترش شرکتهای دانش بنیان در بازار سرمایه را فراهم نماییم و در مورد برنامه های بازار سرمایه در آینده بیشتر گفتگو خواهم کردم.
رئیس جدید در شرایط سختی مسئولیت بازار را بر عهده گرفت در این مراسم ماشاءالله عظیمی عضو شورایعالی بورس و نماینده اتاق تعاون ایران اظهار داشت: در 10 ماه گذشته نوسانات بازار سرمایه آنقدر بوده است که در چند سال قبل وجود نداشته است و آقای دهقان دهنوی در شرایطی مدیریت بازار سرمایه را برعهده گرفته است که انصافا خیلی سخت است و آبروی خویش را به میدان آورده است که امیدواریم موفق شود. عظیمی اظهار داشت: بازار سرمایه بگونه ای شده است که برای اداره آن باید هماهنگی سه قوه وجود داشته باشد. باید کل قوه مجریه یک حرف بزند که متأسفانه این گونه نیست. شورایعالی بورس مجبور است از نظرات وزیر اقتصاد حمایت کند. عضو شورایعالی بورس اضافه کرد: ما به هیچ وجه منافع مردم را فدای مصلحت اندیشی جناحی نمی نماییم. هم اکنون بازار سرمایه مورد توجه خانوارهای ایرانی قرار گرفته و از هر خانواده یکی دو نفر در بازار سرمایه حضور دارند و ازاین رو حساسیت بازار سرمایه در 8-7 ماه گذشته چند برابر شده است. ما مردم را دعوت به مداومت در بورس و صبر می نماییم. باید خودمان هم یاد بگیریم و صبر داشته باشیم. عظیمی همینطور اظهار داشت: وزیر نفت، وزیر صنعت، رئیس بانک مرکزی، مسؤول است. حتی رئیس صندوق توسعه ملی در این حوزه مسؤول است و ما از او گلایه مندیم. باید منافع مردم را در نظر بگیریم. برای رشد بازار سرمایه باید پیام همدلی خوبی ابلاغ شود. در یک سال قبل متغیرهای بیرونی در بازار سرمایه آنقدر اثر نگذاشت که متغیرهای داخلی اثر گذاشت و تا وقتی غضنفر وجود دارد که تلاش ما را خنثی می کند نیازی به خارجی نداریم. عضو شورایعالی بورس اظهار داشت: ما از آقای دکتر دهقان خواستیم صدای مردم را بشنود و مبنای کار خود قرار دهد. زحمات آقای قالیباف اصل کف انتظارات ما است و شما هر گونه اختیارات از شورایعالی بورس بخواهید ما در اختیار شما می گذاریم چنانکه اکثریت شورا با ریاست آقای دهقان موافقت نمود. عظیمی با بیان اینکه پول از بازار سرمایه خارج نشده است، اظهار داشت: اما در بعضی نمادها پول ها دپو شده و این اموال مردم در بازار سرمایه است. حتی بازار سرمایه روی بازار مسکن و بازار پول اثر دارد. وی اظهار داشت: باید از برخی نظرات کارشناسی و حتی دلسوزانه اما غیرمرتبط پرهیز نماییم، برخی افراد آرزوهایی دارند که شاخص بورس فلان رقم باشد و آنرا مطرح می کنند. یا حرف هایی که باید در مذاکرات عنوان شود را در تریبون رسمی اعلام می کنند که باید از این کارها پرهیز شود. 223227

1399/11/10
14:40:59
0.0 / 5
530
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است