علیرضابیگی:

باید اقدامی عاجل برای كمك به مال باختگان بازار سرمایه صورت گیرد

باید اقدامی عاجل برای كمك به مال باختگان بازار سرمایه صورت گیرد یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تصریح کرد که متاسفانه وضعیت بوجود آمده در بورس به اعتماد مردم نسبت به قابلیت ها و سلامت دستگاههای اداری کشور صدمه جدی وارد کرده و باید اقدام عاجلی در این عرصه صورت گیرد.


احمد علیرضا بیگی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به تبعات ریزش بازار بورس و لزوم انجام اقدامی عاجل در این عرصه، بیان نمود: مردم برحسب اعتمادی که به رئیس جمهور و دولت داشتند، سرمایه های خرد و اندک خویش را وارد بازار سرمایه کردند. اما به واسطه دخالت های مستقیم و غیر مستقیم دولت در بازار بورس شاهد می باشیم که اعتماد مردم در این بازار به آتش کشیده شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: وضعیت پیش آمده در بازار بورس سبب شده تا ما فرصت طلایی را از دست دهیم. مردم می توانستند در بستر بازار سرمایه در افزایش تولید و توسعه کشور مشارکت داشته باشند اما عملا با نوع سیاست های اتخاذ شده، پولی وارد عرصه تولید نشده بلکه صرف سفته بازی و دلالی و خرید و فروش سهام شده است.
نماینده مردم تبریز در مجلس، خاطرنشان کرد: با عنایت به شکایات و انتقادهای مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خبرها حاکی می باشد که رئیس قوه قضاییه دستور رسیدگی داده و شعبه اختصاصی برای این کار تعیین کرده اند. از طرفی بعضی از اخبار حاکی از این است که در نرم افزارهای در ارتباط با تنظیمات بورس دخل و تصرف هایی صورت گرفته و منجر به استعفای رئیس سازمان بورس شده است.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه تصریح کرد: این اتفاقات همگی ناخوشایند بوده و هیچکدام نمی تواند مالباختگان بازار بورس را دلداری دهد. از همه مهم تر اعتماد مردم نسبت به قابلیت ها و سلامت دستگاههای اداری کشور صدمه دیده است.
علیرضابیگی در انتها با تکیه بر لزوم انجام اقدامی عاجل از جانب قوای سه گانه برای کنترل بازار بورس بیان نمود: با عنایت به التهابات اجتماعی که امروز شاهد می باشیم و باتوجه به وسعت جمعیتی که در بورس شرکت داشته و با سرمایه های خرد و کلان احساس می کنند مال باخته هستند، ضروریست اقدامی عاجل برای تسلی دادن به مردم صورت گیرد. اگر این اتفاق نیفتد شاهد واکنش هایی در میان گروه های اجتماعی بوده و نارضایتی در این عرصه با وسعت بیشتری خویش را نشان خواهد داد.
منبع:

1399/11/05
22:15:54
0.0 / 5
517
تگهای خبر: بازار , بورس , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است