اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت كارتخوان از امروز

اعمال محدودیت های مالیاتی برای دریافت كارتخوان از امروز به گزارش سیب پال طبق اعلام معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی از امروز متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی توانند کارت خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده هم به صورت خودکار تشکیل می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در جهت اجرای ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی بانک مرکزی اعلام نمود که از امروز متقاضیان جدید ابزارهای پرداخت از بهمن ماه بدون تشکیل پرونده مالیاتی نمی توانند کارت خوان یا درگاه پرداخت داشته باشند و پرونده مالیاتی دارندگان فعلی کارت خوان یا درگاه پرداخت فاقد پرونده هم به صورت خودکار تشکیل می شود.
بدین ترتیب، متقاضیان پیش از عرضه درخواست به بانک یا شرکت psp باید نسبت به رفتن به سامانه سازمان امور مالیاتی و تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام و سپس با کد رهگیری دریافت شده تقاضای خویش را برای دریافت ابزار پذیرش ثبت کنند.
این فرآیند هم اکنون با صرف زمانی کوتاه در سامانه امور مالیانی امکانپذیر است و از امروز امکان تشکیل پرونده از راه بانک یا شرکت psp هم امکانپذیر است و متقاضیان می توانند به صورت خودکار ابزار پذیرش را دریافت نمایند.
همچنین، افرادی که از ابزارهای پذیرش استفاده غیرتجاری می کنند، می توانند این مورد را در سامانه اعلام کنند و بعد از بررسی سازمان امور مالیاتی، آنها از رده پذیرندگان تجاری خارج می شوند و شامل پرداخت مالیات نخواهند شد.
طبق این گزارش، هم اکنون حدود ۸.۵ میلیون ابزار پذیرش در کل کشور وجود دارد که بخشی زیادی از آنها پرونده مالیاتی دارند و برای بخشی هم بر مبنای اطلاعات موجود، پرونده تشکیل می شود و دارندگان آنها نیازی به رجوع ندارند.
علاوه براین، اطلاعات گروهی از دارندگان ابزار پذیرش هم ناقص است که این مورد به آنها اعلام می شود تا نسبت به تکمیل یا تصحیح اطلاعات خود اقدام نمایند.1399/11/01
22:38:46
0.0 / 5
506
تگهای خبر: ابزار , بانك , بانك مركزی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است