ریزش قیمت دلار با بازار سرمایه چه خواهد كرد؟

ریزش قیمت دلار با بازار سرمایه چه خواهد كرد؟ به گزارش سیب پال محمد خبری زاده، کارشناس بازار سرمایه اعتقاد دارد احتمال بازگشت بازار سرمایه از روز سه شنبه وجود دارد.این تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری خبرانلاین در مورد دلیل ریزش بورس و از دست رفتن کانال یک میلیون و دویست هزار واحدی شاخص اظهار داشت: با صحبت های رئیس جمهور در خصوص کاهش نرخ دلار، مشخص بود بورس منفی میشود. بخش مهمی از صعود بازار سرمایه در نیمه اول سال جاری تحت تأثیر افزایش نرخ دلار بود.
بیشتر بخوانید:
بشنوید افت بورس تا کجا ادامه خواهد داشت؟
تحلیل یک کارشناس از علل ریزش بورس
وی اظهار داشت: بازار شاید یکی دو منفی دیگر هم بخورد اما حتی با دلار زیر ۲۰ هزار تومان هم سهم های ارزشمند در بازار وجود دارند. امیدوارم طوری نشود که سرمایه گذاران بی خیال شوند. اعتمادی که سرمایه گذاران حقیقی به بازار سرمایه داشتند به خاطر برخی کارهای اشتباه از بین رفته است.
وی اظهار داشت: متاسفانه مردم را در پیچ قله به بورس دعوت شدند اما از آن به بعد تمام حرکت ها، سرکوب کننده بورس بود. این روند سبب شد که سرمایه گذاران حقیقی که با پول های خرد آمدند، از بازار بیرون بروند و دیگر برنگردند.
وی اظهار داشت: شاید از روز سه شنبه این هفته از حالت منفی دربیاید و به سمت متعادل شدن پیش برود اما این که بخواهد کمر راست کند و به سمت مثبت شدن برود دشوار می باشد.

او در مورد آینده بورس تصریح کرد: نباید فعلا صعودی را برای بازار سرمایه متصور شد. با این سیگنال هایی که از سوی دولت به بازار سرمایه داده می شود، دشوار می باشد بازار زیر این همه فشار کمر راست کند. اما از سوی دیگر هر چقدر شاخص پایین می آید سهم ها ارزشمند می شود. اما چون بعضی نقاط ابهام هنوز وجود دارد، خوشبینانه بخواهیم تصور نماییم، تا آخر سال بازار در همین وضعیت باقی خواهد ماند.
وی با اشارهبه اقدامات منفی اظهار داشت: قیمت گذاری های دستوری، دستورالعمل های اشتباه، بحث پالایش یکم، بحث عدم بازارگردانی های درست، بحث فروش های بی وقفه توسط دولت همگی عواملی بود که بورس را منفی کرد.
خبری زاده افزود: همه این ها در کنار دستورالعمل فولاد و اقدامات نادرست وزارت صمت که هنوز هم تمام نشده و اختلافات بر سر بودجه، زمینه را برای کاهش اعتماد به بورس فراهم نموده و این روند همچنان ادامه دارد.
او اظهار داشت: در شرایط فعلی ریزش قیمت ارز مهم ترین تأثیر را بر بازار به جا گذاشته و باید دید این ریزش تا کجا ادامه دارد.
۲۲۳۲۲۳


منبع:

1399/10/29
17:45:43
0.0 / 5
631
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است