معاون بانك مركزی خبر داد

قطع 120 هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی

قطع 120 هزار پایانه فروشگاهی فاقد پرونده مالیاتی سیب پال: معاون تکنولوژی های جدید بانک مرکزی ضمن اشاره به اتمام مراحل عملیاتی سازی ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان تا پیش از آخر سال جاری اظهار داشت: تا تاریخ ۲۵ دی سال جاری، ۱۲۰ هزار پایانه فروشگاهی که پرونده مالیاتی ندارند یا پرونده ناقص دارند یا دارنده پایانه فوت شده است، قطع شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، مهران محرمیان به همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در مورد قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اشاره و اظهار نمود: در مورد اجرای ماده ۱۱ این قانون، مقرر شد از ۲۲ دی سال جاری دستگاه کارتخوان یا درگاه پرداخت جدیدی بدون ایجاد پرونده مالیاتی فعال نشود.
وی ادامه داد: در این حوزه هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و مقرر شده است که از اوایل بهمن ماه سال جاری، ایجاد پرونده جدید مالیاتی به صورت خودکار صورت گیرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، معاون این بانک خاطرنشان کرد: در مورد سه میلیون و ۸۰۰ هزار ابزار پذیرش که پرونده مالیاتی نداشته اند هماهنگی لازم با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته و پرونده مالیاتی این افراد به صورت خودکار ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پرونده ماده ۱۱ قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با اجرای کامل آن تا پیش از آخر سال جاری بسته خواهد شد، اظهار داشت: همینطور هشدارهای لازم به سایر صاحبان ابزار پذیرش که اطلاعات آنها به هر علتی نقص دارد، عرضه شده است تا در اسرع وقت نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نمایند، در غیر این صورت ابزار پذیرش آنها غیر فعال خواهد شد.
منبع:

1399/10/28
15:19:49
0.0 / 5
623
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است