همتی:

تورم كاهش می یابد قیمت ها به ثبات می رسد

تورم كاهش می یابد قیمت ها به ثبات می رسد به گزارش سیب پال رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه های اخیر از یک طرف و گشایش های شروع شده درباب برخی منابع بانک مرکزی، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم باشیم.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: امروز، وعده الهی تحقق یافت و دشمن شماره یک مردم ایران با آبروریزی مطلق به انتهای پرونده رذالت بار خود رسید. از ۱۵ مرداد ۹۷ که تحریم ها و فشار حداکثری آغاز شد، تا ۱۵ آبان که تحریم بانک مرکزی و بانکهای کشور را شامل شد، بی سابقه ترین تحریم غیر قانونی وضع شده مقابل اقتصاد کشورمان بود؛ تاحدی که هیچ یک از بخش های اقتصاد و تجارت خارجی ایران نبود که مشمول تحریم ها واقع نشده باشد.
وی ادامه داد: در سال ۹۸ و سال ۹۹ ( تا حالا ) درآمد ناشی از صادرات نفت ایران جمعاً کمتر از ۲۰ میلیارد دلار و دسترسی بانک مرکزی به آن نیز بسیار کمتر بود. این در حالیست که درآمدهای ارزی سالانه ناشی از صدور نفت، در سالهای قبل، همراه با دسترسی به آن، سالانه بیش از ۴۰میلیارد دلار بوده است.
همتی افزود: بی گمان ملت بزرگ ایران، با مقاومت تحسین برانگیز و باوجود سختیها و مشکلات ناشی از گرانیها، عمدتاً برخاسته از آثار تحریمها، پیروز این میدان است. با فروکش کردن انتظارات و هیجانات سیاسی و رشد صادرات نفت و فرآورده در ماه های اخیر از یک طرف و گشایشهای شروع شده درباب برخی منابع بانک مرکزی، همانگونه که قبلاً اعلام کردم، امیدوارم به تدریج شاهد آرامش بیشتر دربازارها، ثبات قیمت ها و کاهش تورم باشیم.
منبع:

1399/10/19
22:56:29
0.0 / 5
421
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است