یك كارشناس اقتصادی:

اتفاقات اخیر آمریكا تاثیری بر بازارها نمی گذارد

اتفاقات اخیر آمریكا تاثیری بر بازارها نمی گذارد یک تحلیلگر اقتصادی در واکنش به تحولات دیشب آمریکا اظهار داشت: با عنایت به این که آن اتفاقات به سرعت کنترل شد و کنگره هم ریاست جمهوری بایدن را تایید نمود، احتمال اینکه تاثیری بر بازارها داشته باشد، بسیار کم است.


کامران ندری در گفتگو با ایسنا درباره تحولات دیشب آمریکا اظهار داشت: در شرایط فعلی اتفاقات دیشب در کنگره آمریکا نمی تواند تاثیری بر بازارها داشته باشد. اصل مبحث به انتخاب بایدن برمی گشت که تأثیر خویش را بر بازارها گذاشت. حالا باید منتظر ماند و دید که بعد از به دست گرفتن قدرت توسط بایدن، نگاه تیم آن به روابط ایران و برگشت به برجام چیست و آیا سریع یا طی مدتی طولانی قصد دارند وارد برجام شوند؟ همچنین، عکس العمل کشورمان به برخورد آنها هم بر روند بازارها اثرگذار است.
این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد که منشا اصلی تحولات در انتظارت تورمی به برگشت یا عدم برگشت آمریکا به برجام و واکنش ایران به این مورد برمی گردد.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه سختگیری ها نسبت به فروش نفت مدتی است که کاهش یافته است، اضافه کرد: اتفاقات چند روز اخیر، خیلی بعید است که تاثیری بر بازارها داشته باشد و اگر هم تاثیری بر بازارهای نفت، طلا، بورس و... بگذارد، مقطعی و گذراست.
این تحلیلگر اقتصادی افزود: از آنجائیکه اتفاقات دیشب کنترل شد و کنگره هم ریاست جمهوری بایدن را تایید کرده است، احتمال تاثیرگذاری این مورد بر بازارهای نفت، طلا، بورس و... خیلی کم است.
گفتنی است؛ شب گذشته کشور آمریکا شاهد اتفاقات بی سابقه ای بود، به شکلی که بار دیگر دموکراسی در این کشور زیر سوال رفت، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر با تحریک طرفداران خود زمینه آشوب های شب گذشته و تسخیر کنگره آمریکا توسط آشوبگران را فراهم نموده که این اقدام آغاز تحولاتی جدی در این کشور خواهد بود و امکان دارد بر بازارهای جهانی هم تأثیر گذار باشد.1399/10/19
12:42:02
0.0 / 5
649
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است