امیرعبدالهیان:

آمران وعاملان ترور سردارسلیمانی به سزای اعمال خود خواهند رسید

آمران وعاملان ترور سردارسلیمانی به سزای اعمال خود خواهند رسید به گزارش سیب پال دستیار ارشد امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با صدای بلند اعلام می کنم که آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی و همرزمانش بطور قطع به سزای اعمال خود خواهند رسید، اما بدین معنا نیست که کاخ سفید از مسئولیت حقوقی خود فرار کند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان عصر چهارشنبه در اختتامیه نخستین کنگره شعر «انتقام سخت» که در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش آن شهید، عنوان کرد: سردار سلیمانی طبع شعر و شاعری خاص خویش را داشتند و اگر از خودشان خیلی شعر نگفتند، ولی گاهی از جلسات که بیرون می آمدیم، مسیری را باهم طی می کردیم و می دیدم مواقعی که فشار کار زیاد است و زمانی که خیلی شاد و خرسند از کاری است که انجام داده، به تناسب آن اشعاری را می خواندند.
وی با بیان اینکه نخستین خصوصیت مکتب سلیمانی ترسیم دکترین مقاومت که یک نظم جدید منطقه ای می باشد که ترسیم کننده حداکثری امنیت منطقه و جهان است اظهار داشت: در ۴۰سال گذشته آمریکایی ها و متحدانش کوشیدن ترتیبات جدید سیاسی و امنیتی در منطقه ایجاد کنند که از آن به خاورمیانه بزرگ یاد می شد، اما سردار سلیمانی و همرزمانشان توانستند این ترتیبات را بشکنند و ترتیبات و نظم جدیدی تحت عنوان جبهه مقاومت ایجاد کنند.
دستیار ارشد امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از سال۲۰۱۱میلادی که بیداری اسلامی آغاز شد و شاهد افتادن حاکمان وابسته منطقه بودیم و این موج به صورت دومینو ادامه می یافت، عنوان کرد: جبهه مقابل تصمیم گرفت در این تحولات دستکاری کند و شرایطی که منطقه را به سمتی پیش می برد که کشورهای منطقه بالا آمده و رژیم صهیونیستی در حال تضعیف و فروپاشی هست را کاملا در یک عملیات مهندسی معکوس به شرایطی تبدیل کنند که اشغالگران قدس موقعیت اول را پیدا کنند وکشورهای اسلامی منطقه یا درگیر داعش یا اختلافات شیعه و سنی و یا قومی شوند که نتیجه آن تجزیه کشورهای منطقه باشد.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: این تجزیه قرار بود از عراق و سوریه شروع شود و حتی عربستان سعودی متحد آمریکا هم به تجزیه کشیده شود.
وی افزود: کار بزرگ سلیمانی در ترجمان نگاه رهبری رهبر معظم انقلاب، به هم ریختن ترتیبات سیاسی و امنیتی و منطقه ای آمریکا و تمرکز بر دکترین مقاومت و ایجاد امید حداکثری در سایه ترتیبات جدید سیاسی و امنیتی بنام جبهه مقاومت یا محور مقاومت است.
دستیار ارشد امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه سردار سلیمانی در حوزه فعالیتهای خود از هیچ یک از شاخه های علم و فناوری غفلت نمی کرد اظهار داشت: زمانی که من در وزارت امور خارجه مسئولیت بخش عراق را بر عهده داشتم و سردار سلیمانی در نیروی قدس سپاه بودند درخواستی از من داشته و آن این بود که در اندیشکده های آمریکایی و اروپایی هر موضوعی را در مورد غرب آسیا مشاهده کردید به ما بفرستید تا ما استفاده نماییم.
امیرعبداللهیان اضافه کرد: واقعا وقتی که این مقالات و کتابها می رسید در وزارت خارجه ترجمه می شد و می دیدم در اولین نشست سردار سلیمانی مواردی را از آن مطالب استخراج و در جهت مأموریت خود مهندسی معکوس می کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه از رسانه در جای خود به دقت استفاده می کرد، افزود: زمانی به درخواست مقامات عراقی، در جمهوری اسلامی قرار شد مذاکره ای سه جانبه بین ایران و عراق و آمریکا با حضور طرف عراقی در بغداد صورت گیرد. سردار سلیمانی بعنوان کسی که مسئول پرونده عراق بود ده ها ساعت برای تیم مذاکره کننده که در آن موقع آقای کاظمی قمی مسئول آن بود وقت می گذاشت و همه احتمالات در آنجا بررسی می شد.
دستیار ارشد بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچون نکاتی که سردار سلیمانی در مذاکرات به آن توجه داشت این بود که به من اظهار داشت که حواستان باشد که این خبرنگاران در خط مقدم کاری هستند که ما انجام می دهیم و کار اینها مهم تر از کاری هست که در مذاکره انجام می شود.
وی افزود: ایشان می گفت چون هر کدام از شما می توانید پس از مذاکره یک حرف را بزنید و طرف آمریکایی هم نشان داده که صداقت ندارد و خواهید دید در مذاکره بگونه ای با شما مذاکره خواهد نمود و در بیرون کنفرانس مطبوعاتی بگونه ای دیگر سخن خواهد گفت.
امیرعبداللهیان با تکیه بر اینکه در میز مذاکره هیچ یک از خصوصیت های یک ابر قدرت و هژمونی آمریکا را ندیدیم عنوان کرد: آمریکایی ها در میز مذاکره به علت منطقه گفتمانی و مذاکراتی جمهوری اسلامی ایران باختند. مذاکره با نظارت سردار سلیمانی در سطح عالی خود دنبال می شد و این بخشی از کمکی بود که ما می توانستیم به دوستانمان در عراق بدهیم.
وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها در میز مذاکره در مقابل منطق و استدلال و گفتمان قوی هیات مذاکره کننده ایرانی که نشأت گرفته از اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود نتوانستند اهداف یک طرفه خویش را پیش ببرند، اظهار داشت: از سفیر آمریکا رایان کراکر گرفته تا جانشین ژنرال پترائوس حاکم نظامی آمریکا مقامات ارشد سازمان سیا در تیم مذاکره کننده آمریکا حضور داشتند ولی میز مذاکره را باختند ولی وقتی که بیرون آمدند یک سلسله دروغ را زنجیره وار مطرح نمودند.
دستیار ارشد امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رسانه یک علم و هنر است و صرفاً یک فناوری ارتباطی نیست و بکارگیری همه ظرفیت ها در جهت مأموریت اصلی یکی دیگر از خصوصیت های مکتب سلیمانی هست.
امیرعبداللهیان اظهار داشت: یکی دیگر از خصوصیت سردار سلیمانی عمل به تکلیف بود، او برای خدا کار می کرد، درحالی که شصت درصد خاک سوریه در اختیار دشمن قرار داشت ولی ۶۰ درصد از دست دادن خاک سوریه روحیه سردار سلیمانی را متزلزل نمی کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه سردار بگونه ای در جلسات صحبت می کرد و با طراحی وارد می شد گویی که وارد یک مرحله جدید از ادای تکلیف خود و جهادی شده که باید انجام بدهد عنوان کرد: در اوج سختی ها و فشارها چیزی که سردار را بشاش می کرد، دیدار با رهبر معظم انقلاب بود.
دستیار ارشد امور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم مکتب سردار سلیمانی تمرکز بر اجرای عدالت است اظهار داشت: انتقام سخت بدون شک در مکتب سردار سلیمانی جای خویش را دارد؛ وقتی داعش آن جسارت را به شهید حججی کرد انتقام سخت سردار سلیمانی چگونه انجام شد و انتقام سخت سردار سلیمانی قطعی و تغییرناپذیراست.
امیرعبدالهیان در ادامه خاطرنشان کرد: گاهی آمریکایی ها این گونه القا می کنند که جمهوری خواهان بودند که سردار سلیمانی و همراهان او را مورد هدف قرار دادند و می خواهند این گونه القا کنند که اگر از روز ۲۹ ژانویه ترامپ جنایتکار تروریست رفت و بایدن با همان رویکرد اما با روش دیگری روی کار آمد مبحث انتقام را سرد کنند و بگویند کسانی که آخر و عامل بودند حالا کاره ای نیستند.
وی تصریح کرد: با صدای بلند اعلام می کنم که آمران و عاملان بطور قطع به سزای اعمالشان خواهند رسید، اما بدین معنا نیست که کاخ سفید از مسئولیت حقوقی خود فرار کند و توجیه کند و کاخ سفید و حکومت و دولت آمریکا مسولیت حقوقی و بین المللی خویش را دارند و برای اجرای عدالت باید پاسخگو باشند.منبع:

1399/10/18
14:41:04
0.0 / 5
661
تگهای خبر: وزارت امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است