تورم اروپا منفی ماند

تورم اروپا منفی ماند متوسط نرخ تورم کشورهای عضو منطقه یورو منفی ماند.


به گزارش سیب پال به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط نرخ تورم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در دوازده ماه منتهی به نوامبر با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۰.۳ درصد رسید تا نرخ تورم بیش از قبل از سطح دو درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این منطقه فاصله بگیرد. در سطح اتحادیه اروپا این نرخ بطور متوسط ۰.۲ درصد بوده که از ماه قبل ۰.۱ درصد کمتر شده است.
خدمات و مواد غذایی هر دو با تورم ۰.۳۶ درصدی پیشتاز گروه های مختلف بوده اند و انرژی نیز با تورم منفی ۰.۸۲ درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت منفی ۰.۰۷ درصد بوده است.
بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری کرده است و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را دشوار خواهد ساخت. مقرر است بانک مرکزی اروپا در هر ماه ۲۰ میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند.
در میان کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به لهستان با ۳.۷ درصد بوده است و بعد از این کشور نیز مجارستان و جمهوری چک با ۲.۸ درصد و رومانی با ۱.۷ درصد قرار دارند. از جانب دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به یونان با منفی ۲.۱ درصد بوده است و بعد از این کشور، استونی با منفی ۱.۲ درصد و قبرس با منفی ۱.۱ درصد قرار دارند.
از جانب دیگر طی این مدت نرخ تورم در بلژیک ۰.۲ درصد، آلمان منفی ۰.۷ درصد، فرانسه ۰.۲ درصد و در ایتالیا صفر درصد اندازه گیری شده است. در میان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز تورم انگلیس طی این مدت ۰.۳ درصد و سوییس منفی ۲.۸ درصد اندازه گیری شده است.
منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو بعنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو بعلاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.1399/09/30
14:09:40
5.0 / 5
888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است