تصویب كلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی در كمیسیون اقتصادی

تصویب كلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی در كمیسیون اقتصادی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی و همین طور بررسی طرح بانکداری در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


محمدرضا پورابراهیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه امروز(دوشنبه) کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: اولین دستورکار کمیسیون اقتصادی بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران بود، از آنجائیکه کلیات این طرح قبل از این تصویب شده بود در جلسه امروز مواد ۱ تا ۴ آن بررسی و تصویب گردید.
وی ادامه داد: برمبنای مواد ۱ تا ۴ طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران تغییراتی در ساختار، وظایف، ماموریت ها و تکالیف بانک مرکزی ایجاد می شود تا متناسب با شرایط کنونی کشور، بانک مرکزی بتواند مسیر اصلی را برای کمک و همراهی برای ارتقا فاکتورهای اقتصادی فراهم آورد.
نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: بررسی و تصویب کلیات طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران دومین دستورکار کمیسیون اقتصادی بود. بر طبق متن این طرح مقرر است تعیین حسابرس توسط شرکت های دولتی، موسسات وابسته به دولت، نهادهای عمومی و شهرداری ها که از جمعیت ۱۰۰ هزار نفره برخوردار می باشند، بر طبق فاکتورهای مشخصی باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه بررسی طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی سومین دستورکار کمیسیون اقتصادی در نشست امروز بود، اظهار داشت: در جلسه امروز کلیات این طرح تصویب شد؛ ساختار حسابرسی کنونی مشکلات مختلفی مانند نظارت ها، تدوین استانداردها و... دارد که با این طرح این مسائل رفع می شود.1399/09/25
12:24:42
5.0 / 5
1293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است