پرداخت 59 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید تا آخر آبان ماه 99

پرداخت 59 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید تا آخر آبان ماه 99 مطابق آمارهای انتشار یافته وزارت صنعت معدن و تجارت، از آغاز سال جاری تا آخر آبان ماه ۵۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات در چارچوب پروژه رونق تولید پرداخت گردید.


به گزارش روز شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، این میزان تسهیلات به ۲ هزار و ۲۷۴ واحد تولیدی پرداخت شده است.
برپایه این گزارش، تعداد درخواست ها در هشت ماهه سال جاری برای دریافت این تسهیلات ۹ هزار و ۶۳۶ فقره درخواست بود که تعداد پنج هزار و ۸۸۸ فقره به مبلغ ۲۱۳ هزار و ۶۵۳ میلیارد ریال به بانکهای عامل عرضه شدند و در نهایت ۵۹ هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردید.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، ۶۸۱ واحد تولیدی در هفت ماهه سال جاری در چارچوب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) نزدیک به ۳۷ هزار و ۹۱۲ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.
در همین راستا در چارچوب تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) از آغاز اسفند ۹۷ تا آخر مهرماه مبلغ ۶۹ هزار و ۷۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و ۲۳۲ واحد پرداخت شده است.
برنامه تولید و اشتغال (موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه کشور) از اسفند ماه ۹۷ بعد از انعقاد تفاهم نامه و موافقت نامه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان برنامه و بودجه کل کشور، ابلاغ دستورالعمل های اجرایی مربوطه، انعقاد قرارداد عاملیت با بانک ها و پیاده سازی فرایند اعطای تسهیلات از راه سامانه بهین یاب وزارت صنعت وارد فاز اجرایی شد.
سقف منابع مورد نیاز این برنامه ۲۰۱ هزار و ۲۹۹ میلیارد ریال تعیین شده است.
صندوق توسعه ملی بدین منظور تابحال طی سالهای ۹۷ و ۹۸ به میزان ۵۵ هزار و ۲۰۰ میلیون ریال نزد بانکهای عامل طرف قرارداد سپرده گذاری کرده که در تلفیق با منابع داخلی بانک ها (۵۰ درصد منابع صندوق و ۵۰ درصد منابع بانک ها)، منابع بوجود آمده برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت به مبلغ ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
پس از ابلاغ دستورالعمل اجرایی برنامه ذکر شده توسط وزارت صنعت، کمیته های بررسی و کارگروه های استانی تشکیل و اقدامات لازم به منظور ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات و بررسی و معرفی واجدان شرایط به بانکهای عامل در دستور کار قرار گرفت.
بر همین اساس از آغاز اجرایی شدن طرح تا آخر شهریورماه سال جاری (طی ۱۹ ماه) از ۶ هزار و ۶۰۰ درخواست ثبت شده در سامانه بهین یاب در سه بخش سرمایه در گردش، بازسازی، نوسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام در کل کشور، تعداد دو هزار و ۸۴۰ طرح/ واحد صنعتی و صنفی تولیدی با رقم حدود ۲۰۳ هزار میلیارد ریال توسط کارگروه های استانی تایید و به سرپرستی و شعب بانکهای عامل در استان ها عرضه شدند.منبع:

1399/09/16
13:11:56
5.0 / 5
1403
تگهای خبر: بانك , تولید , سپرده , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است