آمادگی دستگاه قضا برای حل مشكلات واحدهای تولیدی

آمادگی دستگاه قضا برای حل مشكلات واحدهای تولیدی رئیس دستگاه قضا از اعلام آمادگی برای حل مشكلات شهرك های صنعتی و واحدهای تولید آگاهی داد.


به گزارش سیب پال به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی که عصر (یکشنبه) در قالب سلسله نشست های خود با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، میزبان اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود، گفت: ارتباط بخش های نظارتی و قضایی قوه قضاییه با کمیسیون تخصصی صنایع و معادن می تواند در اصلاح ساختارهای فسادزا، رفع ناکارآمدی ها و حل خیلی از مشکلات مردم خصوصاً در عرصه تولید مؤثر باشد.
رئیس قوه قضائیه با بیان آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک، تاکید کرد: اگر ظرفیت های معطل مانده بخش صنعت با یک کار جهادی وارد چرخه کار و تلاش شود، هم شاهد رونق تولید خواهیم بود و هم معضل اشتغال حل خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی، تولید را مسأله ای محوری برای دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: چرخه تولید کشور تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه ای نباید لحظه ای متوقف شود و ما هم معتقدیم اگر فردی در یک کارخانه یا کارگاه مرتکب جرم و تخلف شد، باید با او برخورد شود نه اینکه واحد تولیدی مجازات شود.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم شکل گیری دولت الکترونیک برای شفاف سازی نظام اقتصادی در کشور اظهار داشت: نظارت مستمر بر پروسه تامین و تولید تا توزیع و مصرف کالا امری لازم است که خیلی از مشکلات همچون رسوب و احتکار کالاهای اساسی را حل می کند.
وی نظارت بر بازار را از وظایف اصلی دولت دانست و بر همکاری قوه قضاییه با دولت تاکید کرد و در ادامه، اجرای طرح هایی چون «توزیع کالا با کالابرگ» را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالاهای اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالاهای مورد نیازشان دانست.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به درخواست برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای تسریع در رسیدگی به پرونده های معوقه مربوط به واحدهای تولیدی اظهار داشت که همکاران دستگاه قضایی تلاش دارند تا همه پرونده های معوقه همچون پرونده های مربوط به واحدهای تولیدی تا آخر سال جاری به روز شوند.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم لطمه شناسی برای رفع موانع و اصلاح مقررات دست و پا گیر در بخش تولید، گفت: همانطور که تسهیل فضای کسب وکار اهمیت بالایی دارد، هر مقرراتی که دست و پای تولید را می بندد، باید اصلاح و موانع تولید برطرف شود.
رئیس قوه قضاییه درباب رسیدگی به تخلفات در واگذاری ها و اجرای سیاست های خصوصی سازی نیز اعلام نمود: دستگاه قضایی غالب واگذاری های مساله دار را بررسی نموده و به پرونده های زیادی از تخلفات صورت گرفته نیز رسیدگی شده است. در همین رابطه طی روزهای آینده برخی پرونده های جدید که آماده ارائه به دادگاه شده اند، مورد رسیدگی قرار می گیرند.
قبل از سخنان رئیس دستگاه قضا، عزت الله اکبری رئیس و برخی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بیان دیدگاه ها، مطالب و راهکارهای خود برای بهبود وضعیت صنعت و معدن کشور پرداختند که «تشکیل دادگاه های تخصصی صنعت»، «رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو و ترکیب سهامداران دو شرکت بزرگ خودروساز کشور»، «اصلاح قانون نحوه مشارکت بانک ها در بخش تولید» و «تداوم برخورد با تخلفات در واگذاری ها» و «شکل گیری دولت الکترونیک و یکپارچگی اطلاعات برای نتیجه بخشی مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق» از مهم ترین محورهای سخنان آنها بود.
برخی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تقدیر از اقدامات قوه قضاییه در مبارزه با فساد و پشتیبانی از تولیدکنندگان و احیای کارخانه ها و واحدهای تولیدی تقدیر کردند و سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران با اشاره به تعطیلی ۵۳ درصد از ظرفیت ۸۵ هزار واحد تولیدی کشور و بیکاری بیش از چهار میلیون جوان متخصص و تحصیل کرده، راهکار حل معضل اشتغال و جهش تولید را توجه به ظرفیت های اقتصاد دانش بنیان در کشور عنوان نمود.


1399/09/10
16:40:14
5.0 / 5
835
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است