شاهرود در پشتیبانی از واحدهای تولیدی در استان سمنان برتر شد

شاهرود در پشتیبانی از واحدهای تولیدی در استان سمنان برتر شد به گزارش سیب پال معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شاهرود اظهار داشت: شهرستان شاهرود برای بار دوم رتبه نخست پشتیبانی از واحدهای تولیدی استان سمنان را به دست آورد.


ابوطالب جلالی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد، این رتبه بعد از بررسی شاخصهای ارزیابی حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی به دست آمد.
وی ترغیب سرمایه گذاران در بخش های مختلف اقتصادی، همسوسازی دستگاه ها و ادارات مرتبط جهت اجرای پروژه های اقتصادی در حوزه کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری با اعتماد سازی و اطمینان بخشی به فعالان اقتصادی را از اولویت های این فرمانداری دانست و به ایجاد چتر حمایت و منطقه امن برای سرمایه گذاران به منظور اجرای پروژه های مهم و تحول ساز تاکید نمود.
جلالی اظهار داشت: توسعه سرمایه گذاری شهرستان شاهرود زیر چتر حمایت های مدیریتی، اعطای کارشناسی های محلی با معرفی فرصت های پرارزش اقتصادی امکان پذیرتر خواهد بود.
معاون فرماندار شاهرود اظهار داشت: این شهرستان با ارتقاء ظرفیت ۳۸ واحد تولیدی و احیاء ۲۲ واحد راکد در جایگاه نخست شهرستان های استان سمنان قرار گرفت که رتبه کسب شده مرهون تلاش و تشکیل نشست های پیگیری برای تسهیل گری و رفع موانع تولید است.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شاهرود با تاکید بر برنامه ریزی های لازم جهت ارتقاء ظرفیت تولیدی صنایع کمتر از ظرفیت اسمی و تصمیمات لازم جهت احیاء واحدهای راکد، همینطور سرعت بخشی به روند طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، به راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های تولیدی در مرکز استان اشاره نمود و اظهار داشت: صاحبان صنایع و کارفرمایان می توانند به صورت ۲۴ ساعته از خدمات مرکزفوق بهره مند گردند.
وی همینطور توجه به سرمایه گذاری در حوزه انرژی های نو و خورشیدی، ایجاد گلخانه های هوشمند و استقرار صنایع تبدیلی را از لزوم های سرمایه گذاری در شهرستان دانست که می تواند با استفاده از ظرفیت های موجود فرصت های جدید اقتصادی و اشتغالزا را در شهرستان شاهرود فراهم نماید.
شهرستان شاهرود حدود ۳۰۰، واحد صنعتی بزرگ و کوچک دارد که تا پیش از شروع به کار دولت تدبیر و امید بیشتر از ۵۰ درصد آنها تعطیل شده یا با کمترین ظرفیت کار می کردند.منبع:

1399/09/04
11:59:35
5.0 / 5
1159
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است