واكسن كرونا چقدر می ارزد؟

واكسن كرونا چقدر می ارزد؟ سیب پال: صندوق بین المللی پول اعلام نمود پیشرفت دارویی در ریشه كنی كرونا می تواند تا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه كند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول اعلام نمود: کرونا اولویت اصلی اقتصاد جهان است و اولویت حال حاضر باید بازگرداندن اقتصاد به ریل رشد و تقویت بنیان های اقتصادی قرن ۲۱ باشد. این نهاد با اشاره به اوج گیری مجدد شمار مبتلایان در جهان اعلام نموده است تا زمانی که همه گیری در همه جا شکست داده نشود، رشد اقتصادی در هیچ جا به دست نخواهد آمد. وضعیت فعلی نشان میدهد که وضعیت دشوار و غیر مطمین است.
صندوق بین المللی پول که پیش بینی کرده است رشد اقتصادی امسال جهان بطور متوسط منفی ۴.۴ درصد خواهد بود در سال آینده به ۵.۲ درصد افزایش خواهد یافت. بگفته این نهاد، رسیدن به یک راهکار دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا سال ۲۰۲۵ میزان تولید ناخالص داخلی جهان را حدود ۹ تریلیون دلار افزایش دهد. این نهاد با هشدار نسبت به خطر لغو سیاست های مالی حمایتی فعلی دولت ها و بانکهای مرکزی از ضرورت تداوم رویکرد حمایتی سخن گفته و افزوده است: اگر هر کشور کار خودش را در مقابله با کرونا انجام دهد، مخارج کرونا حدود دو سوم افزایش پیدا خواهدنمود.
کریستالینا جیورجیوا- رئیس این نهاد با اشاره به پیشرفت های دارویی در مقابله با کرونا اظهار داشت: این خبر خوبی است که پیشرفت های زیادی در مقابله با کرونا داشته ایم اما شاهد کاهش مجدد شتاب رشد اقتصادی در ماه های اخیر بوده ایم و این بدان معناست که حتی بعد از پیدا شدن چاره پزشکی، مسیری طولانی در پیش خواهد بود. جیورجیوا هم چنین خواهان توجه بیشتر به ثبات محیط کلان اقتصادی جهان شد و سیاست گذاران را تشویق کرد تا با از ظرفیت های مغفول مانده ای نظیر اقتصاد دیجیتالی برای تقویت رشد اقتصادی خود بیشتر بهره بگیرند.
رئیس صندوق بین المللی پول همین طور نسبت به افزایش بیش از اندازه بدهی جهانی در دوره کرونا هشدار داد.
منبع:

1399/09/02
09:59:27
5.0 / 5
797
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است