چرا از قابل معامله شدن پالایشی یكم خبری نیست؟

چرا از قابل معامله شدن پالایشی یكم خبری نیست؟ دو ماه از اختتام پذیره نویسی صندوق پالایشی یكم گذشته و درحالی كه طبق قانون صندوق های ETF باید یك ماه پس از اختتام پذیره نویسی قابل معامله شوند، هنوز خبری از قابل معامله شدن پالایشی یكم نیست.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، پالایشی یکم، دومین صندوق سرمایه گذاری دولت ETF است که شامل باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس می شود.
پذیره نویسی این صندوق ۳۰ شهریورماه به انتها رسید و انتظار می رفت بعد از یک ماه یعنی از ۳۰ مهرماه قابل معامله باشد.
این درحالی است که ارزش صندوق پالایشی یکم تحت تاثیر روزهای نزولی بازار قرار گرفت و برخی خریداران این صندوق از کاهش ارزش سرمایه خود گلایه داشتند.
با اینکه شاخص کل و نمادهای پالایشی طی هفته ای که گذشت روندی صعودی داشتند اما هنوز ارزش این نمادها از زمان پذیره نویسی کم تر و بازده خرید حدودا منفی ۱۳ درصد است.
در این راستا، مریم شاه حسینی - مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی - در گفت و گو با ایسنا، درمورد قابل معامله شدن پالایشی یکم اظهار نمود: این صندوق درحال حاضر قابلیت معامله دارد و کار شرکت سپرده گذاری مرکزی تمام شده است. درواقع نماد باید از طرف بورس بازگشایی شود.
بورسی ها نیز در جواب پیگیری های ایسنا اعلام نمودند صندوق پالایشی یکم باید پاسخگو باشد و صندوق نیز به ایسنا اعلام نمود که هنوز اطلاع دقیقی از زمان بازگشایی پالایشی یکم وجود ندارد!
البته قبل از این دلیل این تاخیر عدم اعمال افزایش سرمایه شتران و شپنا در پرتفوی صندوق اعلام شده بود و همین طور برخی اعتقاد دارند که صندوق پالایشی یکم زمانی که به نمادهای پالایشی صعودی شدند و صندوق به ارزش زمان پذیره نویسی رسید، قابل معامله خواهد شد.1399/09/01
16:35:13
5.0 / 5
1050
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است