عملكرد هفت ماهه ۹۹ ثبت كرد؛

صادرات ۳ و یك دهم میلیون تن شمش فولادی

صادرات ۳ و یك دهم میلیون تن شمش فولادی سیب پال: صادرات شمش فولادی در هفت ماهه امسال به رقم سه میلیون و 191 هزار تن رسید كه از این رقم سهم بیلت و بلوم 76.8 درصد ثبت گردید.


گزارش روز سه شنبه ایرنا برپایه جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آنست که صادرات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال دو میلیون و ۴۵۱ هزار تن و اسلب هم برابر با ۷۴۰ هزار تن ثبت گردید.
همچنین میزان واردات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال نسبت به زمان مشابه پارینه با رقم سه هزار تن، افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد، درحالی که اسلب وارداتی با افت ۵۰ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به یک هزار تن رسید
بررسی مجموع صادرات هفت ماهه ۹۹ گویای آنست که در مقایسه با سه میلیون و ۸۰۹ هزار تن عملکرد زمان مشابه در سال ۹۸ کاهش ۱۶ درصدی دارد.
صادرات ۱.۳ میلیون تن تولیدات فولادی
برپایه آمارهای مورد بررسی در دوره این گزارش، صادرات تولیدات فولادی (مقاطع تخت و طویل) برابر با یک میلیون و ۳۴۵ هزار تن ثبت گردید که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۹۸ که دو میلیون و ۱۲۲ هزار تن بود، کاهش ۳۷ درصدی را نشان میدهد.
ضمن اینکه میزان واردات تولیدات فولادی در هفت ماهه امسال ۴۸۲ هزار تن بود که در مقایسه با ۲۶۱ هزار تن واردات دوره مشابه پارسال، افزایش ۶۷ درصدی دارد.
صدور ۳۱۲ هزار تنی مقاطع تخت
براساس آمار انجمن یاد شده در هفت ماهه امسال صادرات مقاطع تخت فولادی به رقم ۳۱۲ هزار تن رسید و نسبت به ۴۹۳ هزار تن صادرات هفت ماهه ابتدایی پارینه کاهش ۳۷ درصدی را ثبت نمود.
همچنین در هفت ماهه امسال به میزان ۴۳۶ هزار تن تولیدات فولادی وارد کشور شد که نسبت به ۲۶۱ هزار تن واردات زمان مشابه سال قبل ۶۷ درصد افزایش را نشان میدهد.
صادرات بیش از یک میلیونی مقاطع طویل
صادرات یک میلیون و ۳۳ هزار تن در هفت ماهه امسال در بخش مقاطع طویل محقق شد که نسبت به یک میلیون و ۶۲۹ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارینه کاهش ۳۷ درصدی را ثبت نمود.
علاوه براین واردات مقاطع طویل در این دوره به میزان ۴۶ هزار تن بود که در مقایسه با ۶۰ هزار تن واردات هفت ماهه ابتدایی ۹۸ افت ۲۳ درصدی را نشان میدهد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، جمهوری اسلامی دهمین فولاد ساز جهان شمرده می شود و امسال دستیابی به تولید حداقل ۳۰ میلیون تن پیش بینی شده که از این رقم برآورد می شود ۱۰ میلیون تن صادرات صورت گیرد.

منبع:

1399/08/28
13:58:27
5.0 / 5
1144
تگهای خبر: تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است