در نشست مشترك با رؤسای كمیسیون ها

قالیباف: محل هزینه كرد درآمد تراكنش های بانكی و عوارض گمركی معلوم نیست

قالیباف: محل هزینه كرد درآمد تراكنش های بانكی و عوارض گمركی معلوم نیست به گزارش سیب پال رئیس مجلس محل هزینه كرد درآمدهای حاصل از سودها و تراكنش های بانكی و عوارض گمركی را نامشخص و آنرا عامل سوداگری توصیف كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی رؤسای کمیسیون ها و هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که بامداد امروز(دوشنبه، ۲۶ آبان ماه) برگزار گردید ضمن اشاره به پیشنهاد ۵۰ تن از نمایندگان مجلس که روز گذشته تحت عنوان برخی احکام بودجه در صحن علنی به تصویب رسید اشاره نمود و اظهار داشت: این طرح بعنوان احکامی از بودجه سال ۱۴۰۰ نبوده و اصلاح ساختار بودجه نیست بلکه مواد این طرح برای تکمیل احکام سابق در قانون بودجه تدوین شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه احکام بودجه مقرر است اصلاح ساختار بودجه را تسهیل کند، اضافه کرد: اصلاح ساختار بودجه هم مبحث مهمی است و بودجه باید بدون کسری تدوین و تصویب شود تا منابع و هزینه ها با هم هماهنگ باشد.
رییس مجلس تصریح کرد: باید توجه کرد در شرایط حاضر، فروش نفت خام و فراورده های آن نمی تواند بعنوان درآمد مطمئنی باشد که در بودجه کشور لحاظ شود بنابراین باید گام های جدی در بحث اصلاح ساختار بودجه برداشته شود.
قالیباف افزود: ظرفیت مالیاتی کشور بسیار بالا است و کمیسیون اقتصادی در حوزه CGT کاری را شروع کرده که می تواند بعنوان گامی در حوزه اصلاح ساختار بودجه باشد و واردات و صادرات را تعیین تکلیف کند پس مجلس نباید خود با قرار دادن مأموریت های اضافی در زمان بررسی لایحه بودجه، بر کسری بودجه بیفزاید.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه ارز هم باوجود وجود ارز ۴۲۰۰ تومانی، هیچ تأثیری در تأمین کالاهای اساسی مردم نداشته است و مجلس باید نظارت جدی بر آن داشته باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در انتها تصریح کرد: تفاوت نرخ فروش ارز سبب ایجاد درآمدی برای دولت شده که محل هزینه آنرا هم بر مبنای اولویت های خود تعیین می کند که سبب بی عدالتی در بخش هایی می شود که بازنشستگان نمونه آن هستند.
در این نشست رؤسای کمیسیون ها و برخی اعضای هیأت رئیسه مجلس هم به عرضه پیشنهاداتی درباره موضوعات مطرح شده پرداختند.
منبع:

1399/08/26
15:03:37
5.0 / 5
902
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است