وزیرصمت:

۸۰۰ هزارتن كالای اساسی از گمركات كشور ترخیص شد

۸۰۰ هزارتن كالای اساسی از گمركات كشور ترخیص شد به گزارش سیب پال ایرنا- وزیرصنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تن كالای اساسی معطل مانده در گمركات كشور، تابحال ۸۰۰ هزار تن آن ترخیص و روانه بازار شده است.


علیرضا رزم حسینی جمعه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در هرمزگان اضافه کرد: بخشی از ارز ترخیص کالاهای اساسی مورد اشاره به صورت اعتباری تأمین می شود.
وی ضمن اشاره به اینکه با احتساب کالاهای اساسی در مجموع هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در گمرکات کشور معطل مانده، بیان داشت: ۴۰۰ هزارتن از این کالاها هم در ارتباط با مواداولیه کارخانه ها بوده که درهفته های آینده ترخیص می شود.
وزیر صنعت، معدن وتجارت اظهارداشت: صاحبان کالاها موظف به ترخیص کالاهای معطل مانده درگمرکات هستند.
رزم حسینی همینطور در این جلسه به مبحث تحریم اقتصادی دشمن ضد ایران اشاره نمود وگفت: در شرایط کنونی جنگ اقتصادی، تأمین کالاهای اساسی از مهم ترین اولویت ها و دغدغه های مسئولان کشور است.
هرمزگان استانی مهم در زمینه تجارت واقتصاد کشور است
وزیر صنعت، معدن وتجارت همینطور دربخشی دیگری از سخنان خود از هرمزگان بعنوان استانی مهم در زمینه تجارت واقتصاد کشور نام برد وگفت: این استان با داشتن پنج منطقه ویژه اقتصادی و ۲ منطقه آزاد قشم وکیش، نقش منحصر به فردی در اقتصاد ایران دارد.
رزم حسینی همینطور در مورد مبحث های مطرح شده از جانب صادرکنندگان و فعالان اقتصادی هرمزگان و دیگر مسئولان این استان در زمینه مشکلات اقتصادی و همینطور ترخیص کالا در گمرکات وبنادر استان بیان داشت: موارد مطرح شده به زودی در نشستی با حضور استاندار هرمزگان و مسئولان کشوری بررسی و پیگیری می شود.
او همینطور به دغدغه مسئولان هرمزگان در خصوص تفویض اختیارات بیشتر به استان ها هم اشاره نمود و اظهارداشت: بخشی از این تفویض اختیارات تابحال صورت گرفته و اختیارات استانی بیشتر هم می شود.
وزیرصنعت، معدن وتجارت در ادامه به معادن راکد و غیرفعال در کشور اشاره نمود وگفت: برپایه بخشنامه صادرشده، چنانچه مسئولان معادن کشور نسبت به فعال سازی آن اقدام نکنند، این معادن به مزایده گذاشته شده و به سرمایه گذار دیگری واگذار خواهدشد.
درنشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان که با حضور استاندار، نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای مربوطه تشکیل شد، شماری از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی این استان دیدگاه ها و مشکلات خود همچون تأمین خوراک واحدهای صنایع فولاد، مشکلات ارزی بازرگانان و تجار هرمزگانی، تأمین آب شهرک های صنعتی استان در راه خط انتقال آب شیرین کن، تفویض اختیار تمدید پروانه بهره برداری معادن، حذف عنوان گچ دانه بندی شده از مصادیق موادمعدنی خام و سایر مسایل حوزه صنعت، معدن و تجارت استان را مطرح نمودند که رسیدگی به حل این مشکلات دردستورکار وزیر صنعت، معدن وتجارت قرارگرفت.
علیرضا رزم حسینی عصرجمعه با ورود به بندرعباس، خط تولید ماسک سه لایه ویژه کودک و بزرگسالان این شهر و همینطور ساختمان نظام مهندسی معدن هرمزگان را افتتاح نمود. همینطور با حضور وی، ۱۶ واحد معدن غیرفعال درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشت.
رزم حسینی همینطور روز شنبه هم بازدیدی میدانی از گمرکات و بنادر بندرعباس خواهدداشت که در جریان این بازدید به ارزیابی و بررسی مشکلات موجود در فرایند ترخیص کالاهای اساسی با حضور مدیران گمرک و بنادر و سایر مدیران اقتصادی هرمزگان خواهدپرداخت.
منبع:

1399/08/24
14:28:01
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است