۶۰ واحد قطعه ساز استان سمنان برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی كردند

۶۰ واحد قطعه ساز استان سمنان برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی كردند ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: 60 واحد قطعه ساز در استان فعالیت دارند كه برای 2 هزار و 300 نفر اشتغال به وجود آورده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، علی تشنه دل روز شنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی استان سمنان اضافه کرد: ۱۳۰ محصول و یکهزار نوع قطعه خودرو دارای شماره فنی در استان توسط واحدهای قطعه ساز تولید می شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اعلان اینکه تعداد ۲۵ واحد قطعه ساز بطور مستقیم با شرکتهای خودروسازی قرارداد منعقد کرده اند، اظهار داشت: کمبود نقدینگی ناشی از پرداخت نشدن بموقع مطالبات از طرف خودرو سازان مهمترین مشکل در واحدهای قطعه ساز استان است.
وی بیان کرد: استان سمنان در زمینه خودروسازی و قطعات خودرو و صنایع وابسته از ظرفیت های خوبی برخوردارست و ۴ واحد تولیدی خودروساز در این استان فعالیت می نمایند که عقاب افشان، اتومبیل سازی فردا، تیراژه دیزل و یاوران خودرو شرق هستند.
تشنه دل اشاره کرد: این واحدهای خودروساز ظرفیت تولید سالانه حدود ۱۰۸ هزار دستگاه خودروی سواری، اتوبوس، مینی بوس و کامیون را دارند و بیش از ۱۲۰۰ نفر در این واحدها مشغول به فعالیت هستند.
استان سمنان با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، یکی از قطب های صنعتی و معدنی شرق کشور شمرده می شود.


1399/08/17
19:44:00
5.0 / 5
1168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است