كف سقوط بورس كجاست؟

كف سقوط بورس كجاست؟ به گزارش سیب پال دامنه كاهش های پیاپی شاخص كل بورس به هفته جاری هم كشیده شد و بازار سرمایه در آخرین روز كاری، پس از مدت ها به كانال یك میلیون و ۲۰۰ هزار واحد عقب گرد كرد، اتفاقی كه برای خیلی از تحلیل گران قابل پیشبینی نبود و خیلی از كارشناسان هم درمورد اینكه این كاهش تا كجا ادامه پیدا خواهد نمود هیچ تحلیلی ندارند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، با وجود همه تصمیمات سازمان بورس برای برگرداندن تعادل به بازار سرمایه، حمایت های مجلس و اقدامات دولت، قیمت دلار و گزارش های شش ماهه چشمگیر شرکت ها، بازار سرمایه همچنان بر مدار نزول در حرکت است. حرکتی که در هفته جاری شیبی تند و چشمگیر داشت.
شاخص کل بورس در روز شنبه با ۳۸ هزار و ۳۰۵ واحد کاهش، رقم یک میلیون و ۲۷۴ هزار واحد را ثبت نمود. در روز دوشنبه شاخص کل ۳۷ هزار و ۴۷۰ واحد کاهش پیدا کرد و در رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار واحد ایستاد. روز سه شنبه و چهارشنبه هم به ترتیب با ۳۴ هزار و ۸۴۸ واحد کاهش و ۱۳ هزار و ۸۳۵ واحد کاهش، در رقم های یک میلیون و ۳۰۱ هزار و یک میلیون و ۲۸۸ هزار واحد ایستاد.
کارشناسان علل مختلفی را برای سقوط بورس برشمردند؛ همچون تأثیر شایعات افزایش نرخ سپرده های بانکی، قیمت گذاری دستوری در بورس کالا، انتخابات آمریکا، رفتار هیجانی تازه واردها، از بین رفتن اعتماد مردم و... البته درحالی که برخی هیچ پیشبینی درمورد اینکه کف سقوط شاخص کجا است ندارند، برخی دیگر اعتقاد دارند که بورس باردیگر محلی برای جمع آوری سرمایه های سرگردان می شود.
به صورت کلی وضعیت بازارهای موازی، قیمت دلار، سودآوری شرکت ها و... شرایط را برای صعود بازار سرمایه فراهم نموده است اما به نظر می آید آنچه که در این بازار از میان رفته، اعتماد مردم به این بازار است که وقتی هیجان جدیدالورودها در کنار آن قرار می گیرد، به سقوط هرچه بیشتر بورس دامن می زند.1399/08/09
23:31:12
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است