اقتصاد اروپا در بن بست

اقتصاد اروپا در بن بست به گزارش سیب پال به نظر می آید كار چندانی از بانك مركزی اروپا برای تقویت رشد اقتصادی بر نمی آید.


به گزارش سیب پال به نقل از سی ان بی سی، روند صعودی کرونا در کشورهای اروپایی بار دیگر سبب نگرانی از نامتعادل شدن چشم انداز اقتصادی قاره سبز شده است.
دریک شوماخر- کارشناس بازار در موسسه ناتیکسیس اظهار داشت: انتظار ما این است که بار دیگر شاهد بالا رفتن خطر های موجود بر سر راه اقتصاد اروپا باشیم و داده های اخیر تورم در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا هم نشان داده است شرایط اقتصادی کشورها در حال به هم ریختن بیشتر است.
قرنطینه های سراسری که بخصوص در فصل تابستان عملکرد اقتصادهای اروپایی را به شدت تحت تأثیر قرار داد احیانا در زمستان هم باردیگر برقرار خواهند شد اما بر خلاف سری قبل که بانک مرکزی اروپا با طیف وسیعی از اقدامات همچون کاهش نرخ بهره، برنامه خرید اوراق گسترده و تزریق نقدینگی بدان پاسخ داد، احیانا این دفعه با محدودیت های بیشتری مواجه خواهد شد.
در شرایط فعلی کریستین لاگارد- رئیس بانک مرکزی اروپا کار سختی برای متقاعد کردن رهبران اروپا برای همراهی مالی بیشتر در مقابله با بحرانی که بدترین بحران اقتصادی اروپا از جنگ جهانی دوم تابحال به حساب می آید خواهد داشت. یکی از اصلی ترین کانون های توجه فعالان مالی اروپایی نرخ تورم خواهد بود که طبق هدف گذاری بانک مرکزی اروپا باید به دو درصد برسد اما حالا حدود صفر اندازه گیری شده است. این احتمال وجود دارد که بانک مرکزی اروپا به مانند همتای آمریکایی خود وادار شود هدف گذاری تورمی را کنار بگذارد. در مدل جدید سیاستی فدرال رزرو اجازه داده خواهد شد تا نرخ تورم از دو درصد عبور کند.
کریس ویلیامسون- اقتصاددان ارشد در موسسه آی اچ اس مارکیت اظهار داشت: باآنکه آمارها مبین افزایش تدریجی سطح تولیدات و کسب و کارهای اقتصادی هستند اما هنوز تقاضا چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی رشد چندانی نداشته و این مسئله دارای تبعات سنگینی برای بخش خدمات است.
منبع:

1399/08/09
14:04:51
5.0 / 5
1068
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است