طی جلسه ای بررسی شد

عملكرد بانك ها در اعطای تسهیلات كرونا

عملكرد بانك ها در اعطای تسهیلات كرونا به گزارش سیب پال بانك مركزی از امهال بازپرداخت تسهیلات بانكی قبلی متقاضیان دریافت وام كرونا تا آخر سال ۱۳۹۹ اطلاع داد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در جلسه "بحث وبررسی عملکرد شبکه بانکی در اجرای طرح اعطای تسهیلات کرونا"، عملکرد شبکه بانکی در عمل به مصوبات ستاد کرونا برای اجرای «طرح اعطای تسهیلات به کسب وکارهای صدمه دیده از انتشار ویروس کرونا» و «تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران» برگزار و بر ضرورت تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات مذکور، تاکید شد.
همینطور درمورد مبحث تمدید پرداخت تسهیلات به «مشاغل و کسب وکارها و حوزه های حمل و نقل صدمه دیده از کرونا» تا آخر مهر ماه سالجاری و حسب مباحث طرح شده در جلسه و با عنایت به کثرت افراد در صف دریافت تسهیلات، موارد زیر به بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ شد:

۱ - با عنایت به محدودیت های موجود به منظور رجوع متقاضیان به بانکهای عامل برای تکمیل مدارک برای دریافت تسهیلات، چنانچه متقاضی نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نماید، بانک یا موسسه عامل مساعدت لازم را در اعطای تسهیلات تا آخر زمان اجرای طرح به عمل آورد.
۲ - ملاک اعطای تسهیلات به کسب وکارهای موردنظر، تایید متقاضی توسط «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و دستگاه اجرایی ذیربط و مستندات عرضه شده از راه سامانه «کارا» است. ازاین رو لازم است بانک ها از دریافت مدارک و مستندات مربوط به لیست بیمه کارکنان و... خودداری کرده و صرفا نسبت به دریافت مدارک هویتی و وثایق از متقاضیان تسهیلات یاد شده مطابق با موارد مندرج در دستورالعمل اجرایی مربوط، اقدام نمایند.
همچنین، برای «کسب وکارهای صدمه دیده حوزه گردشگری» (زیر رسته های مصوب کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از انتشار ویروس کرونا) حسب تصمیم های اتخاذ شده در سی ونهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹ و ابلاغیه انجام شده در این خصوص، بر پرداخت تسهیلات با شرایط زیر تاکید شد:

۱ - بازپرداخت تسهیلات بانکی قبلی دریافت شده تا آخر سال ۱۳۹۹ امهال می شود.
۲ - با پرداخت تسهیلات به کسب وکارهای صدمه دیده حوزه مذکور بر مبنای بنگاه محوری، مطابق دستورالعمل مصوب کارگروه اقتصادی مقابله با نتایج ناشی از شیوع کرونا موافقت شد. متقاضیان مجازند تا آخر آذرماه سالجاری ثبت نام کنند. بازپرداخت اقساط این تسهیلات از اول اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.
طبق اعلام بانک مرکزی، بنگاه هایی که با دستورالعمل قبل تسهیلات دریافت کرده اند هم مجاز به دریافت مابه التفاوت تسهیلات طبق دستورالعمل جدید خواهند بود.1399/08/06
22:39:57
5.0 / 5
1395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است