معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن در تهران منهای منطقه یك زیر ۲۰ میلیون است

قیمت مسكن در تهران منهای منطقه یك زیر ۲۰ میلیون است به گزارش سیب پال معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اگر آمار منطقه یك را از متوسط قیمت مسكن شهر تهران حذف نماییم میانگین قیمت در پایتخت به كمتر از متری 20 میلیون تومان می رسد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بعد از آنکه وزارت راه و شهرسازی تصمیم گرفت آمارهای مسکن را به شکل تحلیلی برمبنای واقعیات استانها و مناطق مختلف کشور منتشر کند گزارش مردادماه ۱۳۹۹ را ارائه کردیم. آمار شهریورماه هم آماده شده و اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد. سپس به شکل مرتب آمار ماهیانه استانها را انتشار می دهیم.
وی ادامه داد: در ۲۵ استان متوسط قیمت مسکن کمتر از ۱۰ میلیون تومان در هر متر مربع است. هفت استان زیر ۵ میلیون تومان و ۱۹ استان تا پایین تر از ۱۰ میلیون تومان است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: تنها در سه استان قیمت مسکن ۱۰ تا ۱۵ میلیون است و فقط در شهر تهران به بالای ۲۰ میلیون تومان رسیده است. حتی اگر در تهران آمار منطقه یک را لحاظ نکنیم متوسط قیمت مسکن در پایتخت کمتر از ۲۰ میلیون تومان می شود.
محمودزاده اظهار داشت: وقتی شرایط بازار مسکن را برمبنای واقعیات مناطق تحلیل می نماییم آمارها با آنچه تصور می شود فاصله دارد. به همین لحاظ معتقدیم اتکای صرف به گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران اثرات منفی در دیگر مناطق می گذارد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، از تیرماه ۱۳۹۹ به بعد بنا به دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران که هر ماه توسط معاونت مسکن و ساختمان این وزارتخانه ارائه می شد منتشر نشد.
استدلال وزیر این است که انتشار گزارش تهران بر روی دیگر مناطق کشور موثر است. با این وجود آمار بانک مرکزی در ماههای مرداد و شهریور ارائه شد که مطابق آن در شهریورماه ۱۳۹۹ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هر متر مربع رسید. این نرخ نسبت به ماه قبل ۵ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹۲ درصد افزایش نشان میدهد.1399/08/03
11:04:14
5.0 / 5
1308
تگهای خبر: بازار , بانك , بانك مركزی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است