طی شش ماهه اول صورت گرفت

رشد 82 و سه دهم درصدی ارائه تسهیلات بانكی به اقتصاد

رشد 82 و سه دهم درصدی ارائه تسهیلات بانكی به اقتصاد تسهیلات پرداختی بانك ها طی شش ماهه ابتدای سال به بخش های اقتصادی مبلغ ۶۹۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۸۲.۳ درصد فزایش داشته است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، آنطور که گزارش بانک مرکزی نشان داده است سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در کلیه بخش های اقتصادی طی این مدت مبلغ ۴۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان، معادل ۶۰.۷ درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۰۰.۱ درصد افزایش داشته است.
همچنین، سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن طی شش ماه نخست سالجاری معادل ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که حاکی از تخصیص ۳۸.۲ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش تمام بخش های اقتصادی (مبلغ ۴۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان) است.


طبق این گزارش، از ۲۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۵.۸ درصد آن (مبلغ ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان) برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده که مبین توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک ها امسال است.
منبع:

1399/08/02
20:45:39
5.0 / 5
1462
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است