میلیاردرهای چینی از آمریكایی ها بیشتر شده اند!

میلیاردرهای چینی از آمریكایی ها بیشتر شده اند! سیب پال: تعداد میلیاردرهای چینی از آمریكایی بیشتر شده است.


به گزارش سیب پال به نقل از سی ان بی سی، رونق عرضه های اولیه در بورس چین و بازگشت رشد اقتصادی این کشور به سطوح بالا سبب شده است تا ثروتمندان چینی بیش از ثروتمندان سایر کشورها ثروت به دست آورند تا جایی که گزارش موسسه ول ایکس نشان میدهد شمار چینی هایی که یک میلیارد دلار یا بیشتر ثروت دارند به ۸۷۸ نفر رسیده که این رقم ۹۰ نفر بیشتر از تعداد میلیاردرهای آمریکایی است. مجموع ثروت میلیاردرهای چینی نیز با ۱.۵ تریلیون دلار افزایش نسبت به پیش از همه گیری کرونا به چهار تریلیون دلار رسیده است.
روپرت هوگه ورف- محقق ثروت اظهار داشت: جهان هیچ گاه چنین ثروتی را که در طول یک سال تولید شود ندیده بود. کارآفرینان و سرمایه داران چینی بهتر از آنچه انتظار می رفت عمل کرده اند و شاید یک دلیل آن، کرونا باشد.
جک ما- بنیان گذار گروه علی بابا با ۴۵ درصد افزایش ثروت حالا ۵۹ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد. پونی ما- بنیان گذار و مدیر عامل گروه تسنت نیز در یک سال اخیر ۵۰ درصد بیشتر ثروتمند شده و ثروت وی حالا به ۵۷.۴ میلیارد دلار رسیده است. همچون دیگر برندگان بزرگ امسال می توان به فعال صنایع غذایی- وانگ ژینگ اشاره نمود که حالا ۲۷ میلیارد دلار ثروت دارد. ژو کن فی- سازنده صفحه های لمسی نیز حالا ۱۷ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد تا به سومین زن میلیاردر خودساخته در جهان تبدیل گشته باشد.
برخلاف اقتصاد آمریکا که هنوز نتوانسته است از نتایج ناشی از کرونا بطور کامل رها شود، اقتصاد چین در سه ماهه سوم امسال به رشد خوب ۴.۹ درصدی دست یافت و طبق اعلام صندوق بین المللی پول، در میان اقتصادهای بزرگ جهانی تنها چین خواهد بود که برای سراسر سال ۲۰۲۰ رشد مثبت اقتصادی را تجربه خواهدنمود و اقتصاد سایر کشورها کوچک خواهد شد.
1399/08/01
13:33:49
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است