نرخ تورم فنلاند و سوئد به صفر نزدیك شد

نرخ تورم فنلاند و سوئد به صفر نزدیك شد نرخ تورم در كشورهای سوئد و فنلاند بیشتر از پیش كاهش پیدا كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، همزمان با بازگشایی تدریجی کسب و کارها و مانند رویه تورمی خیلی از دیگر کشورهای اروپایی، نرخ تورم در سوئد کاهش پیدا کرده است؛ بگونه ای که تورم سالانه این کشور تا آخر ماه سپتامبر با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۰.۴ درصد رسیده است.
این نرخ تورم که پایین ترین نرخ تورمی سوئد در طول شش ماه اخیر به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تاثیر تورم بخش فرهنگ و آموزش قرار گرفته است که تورم آن به منفی ۲.۴ درصد کاهش یافته است. تورم بخش رستوران و هتلداری هم به منفی ۰.۱ درصد است. در میان دیگر بخش ها، نرخ تورم در بخش خدمات به ۲.۴ درصد رسیده و تورم مواد غذایی و نوشیدنی به ۰.۹ درصد رسیده است.
نرخ تورم ماهانه در سوئد با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۰.۳ درصد رسیده است. متوسط نرخ تورم سوئد در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۴۷درصد بوده که بالاترین تورم ثبت شده، مربوط به ماه اکتبر ۱۹۸۰ با ۱۵.۵ درصد و کمترین تورم هم مربوط به ماه سپتامبر ۲۰۰۹ با منفی ۱.۶ درصد بوده است.
از طرفی نرخ تورم در دیگر کشور شمالی اروپا یعنی فنلاند نسبت به ماه قبل خود ۰.۱ درصد کمتر شده است؛ بگونه ای که نرخ تورم این کشور در ۱۲ ماه منتهی به ستامبر به ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرده است که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده در فنلاند در پنج ماه اخیر به حساب می آید.
در این بین، بیشترین نقش کاهشی تورم مربوط به بخش حمل و نقل بوده است که تورم آن منفی ۱.۹ درصد اندازه گیری است. تورم در بخش لباس و پوشاک منفی ۰.۸ درصد اندازه گیری شده و تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی هم ۲.۸ درصد بیشتر شده است.
بر اساس ماهانه هم نرخ تورم فنلاند ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که نسبت به ماه قبل تغییری نداشته است.
منبع:

1399/07/28
19:12:22
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است