اكونومیست:

اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج می شود

اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج می شود به گزارش سیب پال واحد اطلاعات اكونومیست در گزارشی به بررسی آثار تحریم های بانكی ایران پرداخت و پیام بینی كرد كه اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج و به رشد مثبت دو درصدی برسد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، واحد اطلاعات اکونومیست در گزارشی به بررسی نتایج تحریمی جدید بانکی آمریکا روی اقتصاد ایران پرداخت و نوشت: هم تحریم ها و هم شیوع گسترده کرونا، دو عامل اصلی فشار روی اقتصاد ایران هستند و بر این اساس انتظار داریم رشد اقتصادی سال جاری ایران به منفی ۱۸ درصد برسد. از زمان خروج آمریکا از برجام در سال ۲۰۱۸، بخش بزرگی از موسسات مالی و بانک ها توسط آمریکا تحریم و دسترسی بخش مالی ایران به سیستم پیام رسان سوییفت هم قطع شد.
واحد اطلاعات اکونومیست با بیان اینکه تغییری در برآورد قبلی خود در مورد ایران ایجاد نکرده است، پیش بینی نمود که رشد اقتصادی سال جاری ایران منفی ۱۲ درصد باشد. این گزارش در ادامه می افزاید اقتصاد ایران در سال آینده از رشد منفی خارج و به رشد مثبت دو درصدی دست خواهد یافت.
اکونومیست با اشاره به تصمیم کارگروه ویژه اقدام مالی در بازگرداندن نام ایران به لیست اقدام متقابل هم نوشت: با تصمیم اف ای تی اف، نسبت به هر گونه مبادله مالی با ایران اخطار داده شده است. مقررات تحریمی گسترده، طرف های خارجی را حتی برای انجام مبادلات مجاز با ایران بی میل کرده است و در نتیجه اثر تحریم ها روی مجموعه نظام بانکی ایران محدود خواهد بود.
اکونومیست با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این اقدام دولت ترامپ را مرتبط به انتخابات این کشور دانسته و می افزاید: تحریم های جدید بانکی با مخالفت کشورهای خارجی مواجه شده؛ چون که به عقیده بسیاری، این تحریم ها مبادلات بشردوستانه با ایران را تحت تأثیر قرار داده است.
به قول واحد اطلاعات اکونومیست، تحریم های گسترده سبب شده است تنها بخش کمی از تجارت خارجی ایران از راه کانال های رسمی بانکی صورت گیرد و ترس طرف های خارجی از ریسک نقض تحریم ها، مبادلات رسمی مالی را محدود کرده است.
منبع:

1399/07/27
21:39:50
5.0 / 5
950
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است