بسترسازی برای بازسازی ۲ هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری

بسترسازی برای بازسازی ۲ هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری به گزارش سیب پال معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح مهمترین چالش های بازسازی ناوگان حمل و نقل وعمومی درون شهری و برون شهری از اتخاذ تصمیماتی برای بازسازی ۲ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری اطلاع داد.


به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» در نشست مشترک با نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، شهرداری تهران، لزوم بازسازی حمل و نقل عمومی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: طی توافقی با وزارت کشور و سایر دستگاه ها، بازسازی حدود ۲ هزار دستگاه اتوبوس درون شهری در دستور کار قرار گرفت و تصمیمات لازم برای اختصاص تسهیلات جهت اجرای این مورد اتخاذ شد.
صادقی نیارکی با اشاره به بهره مندی از پتانسیل ها و ظرفیت های خودروسازان داخلی اضافه کرد: در صورت تأمین اعتبار از جانب سازمان برنامه وبودجه، یکهزاردستگاه اتوبوس فرسوده در تهران و مابقی در شهرستان ها با همکاری شرکت های سازنده اتوبوس درون شهری مورد بازسازی قرار خواهدگرفت.
وی اضافه کرد: اجرای این سیاست علاوه بر کاهش ارزبری و بازسازی حمل و نقل درون شهری سبب راه اندازی خودرو های متوقفی خواهد شد که بدلیل فرسودگی از چرخه حمل و نقل عمومی خارج شده اند.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت لزوم همکاری سایر دستگاه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با اعطای تسهیلات بخش عمده ای از این اتوبوس ها وارد ناوگان حمل و نقل خواهند شد.
بررسی طرح اعطای تسهیلات بازسازی و مدیریت ناوگان مسافری اتوبوس و مینی بوس
علاوه بر بررسی بازسازی حمل و نقل عمومی کشور و بازسازی اتوبوس های متوقف و فرسوده، طرح اعطای تسهیلات بازسازی ومدیریت ناوگان مسافری اتوبوس و مینی بوس برون شهری سایر موارد مورد طرح در حضور نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه، سازمان راهداری، انجمن تولیدکنندگان خودرو های سنگین و همینطور برخی از سازندگان خودرو مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای افزایش ظرفیت تولید و همینطور نوسازی ناوگان مسافری اتخاذ شد.منبع:

1399/07/27
11:59:25
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: ارز , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است