در گفت وگو با سیب پال مطرح شد

سهامداران ترسیده اند!

سهامداران ترسیده اند! به گزارش سیب پال بازار سرمایه كه به نظر می رسید به تعادل رسیده و با صعودهای چشم گیر باردیگر وارد كانال یك میلیون و ۷۰۰ هزار واحدی شده بود، باردیگر روندی نزولی به خود گرفته و روز گذشته به كانال یك میلیون و ۵۰۰ هزار واحد عقبگرد كرد. اتفاقی كه یك تحلیلگر بازار سرمایه آنرا منطقی نمی داند و بر این باور است كه باید ترس موجود در بازار به سمت منطق و تحلیل برود.


روزبه شریعتی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه سه هفته پیش مجلس شورای اسلامی با فعالان بازار سرمایه اظهار نمود: فعالان بازار سرمایه در این نشست راهکارهایی برای تعادل بخشی بازار مطرح نمودند اما فعلی خبری نشده است؛ مگر اینکه در مرحله بررسی توسط کمیسیونها باشد.
وی با تاکید بر اینکه با حمایت زبانی برای بازار سرمایه اتفاق مثبتی نمی افتد، اظهار داشت: بازار در تیرماه با قیمتهای جهانی که ۳۰ درصد پایین تر از قیمتهای کنونی بود، با دلار نیمایی که در محدوده ۱۷ هزار تومان و دلار بازار آزاد که حدود ۲۰ هزار تومان بود پر شتاب جلو می رفت اما این روزها با عنایت به قیمت دلار بازار آزاد و دلار نیمایی و افزایش قیمتهای جهانی به این شکل رو به کاهش است.
این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازارهای موازی، ابراز کرد: با این شرایط بازارهای موازی انتظار نمی رود بازار سرمایه با بحران مواجه شود. متاسفانه جو ترس در بازار وجود دارد. باید ترس از بازار به سمت منطق و تحلیل برود. هیچ دلیلی ندارد سهمی که بی جهت رشد کرده بود و سهم های با پشتوانه و سودده هم در کنار هم در صف فروش باشند.
شریعتی افزود: از طرفی نباید به بازار از صندوق توسعه ملی یا منابع دیگر پول تزریق کرد. عوامل واقعی باید به بازار کمک نماید. مهمترین عامل می تواند تجدید ارزیابی دستوری و اجبار تجدید ارزیابی شرکت ها باشد. باید اجبار شود که همه شرکتها دارایی های ثابت خویش را هر سه تا پنج سال یکبار تجدید ارزیابی کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم عادی از وضعیت کنونی بازار در ضرر هستند، اظهار داشت: خیلی از مردم درحال فروش سهم های خود هستند که طبیعی است. بازار پرنوسان است اما به نظر من سقوط نمی نماید. برایم سوال است که ریال با عنایت به قیمتهای بازارهای موازی به کجا می خواهد برود؟ این خیلی منطقی نیست که نقدینگی به سمت بازار مسکن و دلار برود.1399/07/01
15:08:02
5.0 / 5
1707
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است