نیمه نخست امسال انجام شد؛

قرارداد سرمایه گذاری برای پترولیوم كك و سدیم سیانید

قرارداد سرمایه گذاری برای پترولیوم كك و سدیم سیانید به گزارش سیب پال شركت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام نمود: نیمه نخست امسال قرارداد سرمایه گذاری برای راه اندازی كارخانه تولید پترولیوم كك و نیز راه اندازی كارخانه تولید سدیم سیانید با سرمایه گذار بخش خصوصی به امضا رسید.


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، قرارداد انجام سرمایه گذاری بمنظور راه اندازی کارخانه تولید پترولیوم کک با ظرفیت تولید سالانه ۴۰ هزار تن در منطقه آزاد اروند با هزینه ای بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال بین ایمپاسکو با بخش خصوصی به امضا رسید.
براساس این گزارش، قرارداد راه اندازی کارخانه تولید سدیم سیانید با تضمین خرید سالیانه یکهزار و ۵۰۰ تن سدیم سیانید قرصی با خلوص حداقل ۹۸ درصد با میزان هزینه سرمایه گذاری یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با سرمایه گذار بخش خصوصی بسته شد.
شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ( وابسته به سازمان ایمیدرو) در سال ۱۳۹۳ مبادرت به تدوین و پیاده سازی راهبردها و سیاست های اجرایی جدید کرد و با هدف تهیه و تولید انواع مواد معدنی مورد نیاز کشور و توسعه پایدار بخش معدن در مناطق کمتر توسعه یافته و برای استفاده از توان بخش خصوصی، برون سپاری مدیریت و راهبری مجتمع های تابعه خودرا به فعالان و سرمایه گذاران بخش، هدف گذاری کرد.
همچنین مجتمع های فروکروم جغتای ( خراسان رضوی)، نفلین سینیت کلیبر( آذربایجان شرقی)، سرب نخلک ( اصفهان)، فسفات اسفوردی ( یزد)، سنگ آهن جلال آباد( کرمان)، سنگ آهن گل گهر( کرمان)، کک سازی زرند( کرمان)، پتاس خور و بیابانک ( اصفهان) و سنگ آهن سیرجان ( کرمان) در چارچوب قراردادهای طولانی مدت به فعالان و سرمایه گذاران واگذار کرد.
کارخانه سرب نخلک بزودی در مدار تولید
امسال در پنج ماهه نخست، عملیات راه اندازی کارخانه جدید فرآوری یکهزار و ۸۰۰ تنی سرب نخلک ( اصفهان) با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی نصب تجهیزات و ماشین آلات بزودی افتتاح و راه اندازی می شود و این کارخانه اشتغال مستقیم حداقل ۱۵ نفر نیروی کار را فراهم می آورد.
بنابراین گزارش، در زمان واگذاری راهبری مجتمع سرب نخلک به بخش خصوص تعداد نفرات شاغل در مجتمع در حدود ۱۶۰ نفر بوده، حال آنکه با گذشت حدود ۴۰ ماه از شروع قرارداد تعداد نفرات شاغل با افزایش بیش از ۲۴۴ درصدی به تعداد بیش از ۴۰۰ نفر رسیده که این نفرات بیشتر افراد بومی منطقه نخلک محسوب می شوند.
بر اساس این گزارش در پنج ماهه نخست امسال مکان یابی، طراحی و پایش سد باطله ناشی از پساب کارخانه فرآوری معدن سرب نخلک انجام شده و مجتمع معدنی نخلک در حال انعقاد قرار داد با دانشگاه تهران است، همین طور ارزیابی پایداری و تحلیل دینامیکی تونل زیرزمینی (اسپیرال) معدن سرب نخلک به روش تحلیلی و عددی صورت گرفته و این مجتمع در حال انعقاد قرار داد با دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
میزان فروش کنسانتره مجتمع سرب نخلک درمدت این گزارش چهار هزار و ۲۰۰ تن ثبت شده در صورتی که این رقم در زمان مشابه سال ۹۸ برابر با سه هزار تن بود.
مجتمع معدنی نخلک بعنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و از قدیمی ترین معادن زیرزمینی دارای کانی های فلزی است که در قالب سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون رفع موانع تولید رقابت پذیری در سال ۱۳۹۵ امور راهبری آن به مدت ۲۵ سال به شرکت سرب و روی کیمیا گوهران واگذار شد.
راه اندازی ۴۲ معدن در پنج ماهه امسال
براساس این گزارش در مدت پنج ماهه ابتدایی امسال در چارچوب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، تعداد ۴۲ معدن در سراسر کشور راه اندازی مجدد و فعال شد.
تاکنون تعداد ۵۱۰ معدن در سراسر کشور و در چارچوب برنامه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس شناسایی و اولویت بندی شده است.
برگزاری بیش از ۱۰ جلسه کمیته فنی مشترک با طرف های تفاهم نامه سرمایه گذاری و همین طور جلسات فعال سازی معادن مس کشور با کمک شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر اقدام های مرتبط در این حوزه است.
همچنین در مدت این گزارش تعداد ۵۰ گزارش اختصاصی پایش استانی و پتانسیل یابی و پایش ۲۰ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده در سال ۹۸ در دستور کار بوده و همین طور بررسی اولیه در زمینه آمار و اطلاعات محدوده های اکتشافی شامل پروانه اکتشاف و گواهی کشف بعنوان پتانسیل های معدنی انجام شده است.
جلسات کمیته فنی مشترک با صندوق بیمه جهت بررسی شرایط معادن متقاضی تسهیلات برای اعطای منابع مالی مورد نیاز برگزار شده است.
آماده سازی مقدمات ورود معادن کوچک مقیاس به بورس و پیشنهادات مرتبط به آن و همین طور اجرای طرح پروژه لطمه شناسی و بررسی جامع شرایط تولید واحدهای معدنی و فرآوری سنگ های تزئینی کشور با محوریت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با مشارکت انجمن سنگ ایران و در چارچوب تفاهم نامه ای با دانشگاه تربیت مدرس در پنج ماه گذشته، در شمار اقدامات اجرایی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.منبع:

1399/06/31
13:48:44
5.0 / 5
1553
تگهای خبر: ارز , بانك , بورس , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است