كاهش شدید سرمایه گذاری چین و آمریكا با یكدیگر

كاهش شدید سرمایه گذاری چین و آمریكا با یكدیگر به گزارش سیب پال طی شش ماه نخست آمریكایی ها تنها ۴.۱ میلیارد دلار در چین سرمایه گزاری نموده اند.


به گزارش سیب پال به نقل از راشاتودی، موسسه تحقیقاتی رودیوم گروپ در گزارشی اعلام نمود در نیمه نخست سال جاری جمع سرمایه گذاری آمریکا در چین و چین در آمریکا به تنها ۱۰.۹ میلیارد دلار رسیده که این در شرایطی است که در سال ۲۰۱۶ این رقم معادل ۲۶ میلیارد دلار بود.
طبق این گزارش که با اتکا به داده های کمیته روابط چین و آمریکا تهیه شده است، بخش بزرگی از سرمایه گذاری چین در آمریکا مربوط به شرکت های بزرگ این کشور و نه شرکت های دولتی است بگونه ای که شرکت تنسنت در ماه آوریل ۳.۴ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گزاری نموده است. به قول این گزارش سیاست های سخت گیرانه دولت ترامپ در مواجهه با چین نقش اصلی را در کاهش شدید سرمایه گذاری ها داشته است. نتایج نظرسنجی صورت گرفته توسط اتاق بازرگانی چین نشان داده است حدود ۹۰ درصد مدیران شرکت های چینی فعال در آمریکا انتظار دارند در کوتاه مدت میزان سرمایه گذاری های جدید چین در آمریکا در سطح فعلی باقی بماند یا از آن هم کمتر شود.
طی شش ماه نخست آمریکایی ها تنها ۴.۱ میلیارد دلار در چین سرمایه گزاری نموده اند که ۱.۳ میلیارد دلار آن مربوط به راه اندازی خطوط تولید مشترک با شرکای چینی بوده است.
با وجود تلاشهای دولت ترامپ برای خروج شرکت های آمریکایی از بازار چین به نظر نمی رسد که خیلی از آنها به فکر انجام چنین کاری باشند. اتاق بازرگانی آمریکا پیش تر در یک نظرسنجی اعلام نموده بود از ۱۴۰۰ شرکت بزرگ آمریکایی فعال در چین، تنها چهار درصد آنها قصد دارند از چین بیرون بروند.
جیک پارکر- عضو شورای روابط تجاری چین و آمریکا اظهار داشت: شرکت های بزرگ آمریکایی به این علت در چین حاضر هستند که بازار چین بسیار قابل توجه است. میزان بالای مصرف کنندگان و همینطور تمایل شهروندان چینی به کالاهای گران قیمت آمریکایی به قدری جذابیت دارد که شرکت ها نتوانند از آن چشم پوشی کنند.1399/06/28
20:23:01
5.0 / 5
1742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است