طی ۴ ماه نخست سال جاری صورت گرفت:

كاهش صدور مجوزهای معدنی در مقایسه با سال قبل

كاهش صدور مجوزهای معدنی در مقایسه با سال قبل سیب پال: طبق تازه ترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، در چهارماهه ابتدایی سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تعداد گواهی كشف و پروانه اكتشاف صادره در حوزه معدن كاهش داشته و تنها صدور پروانه بهره برداری آن هم تنها هفت درصد رشد كرده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در چهار ماه اول سال ۱۳۹۸، معادل ۱۶۵ فقره گواهی کشف صادر شد که در مدت مشابه سال جاری (۱۳۹۹) این تعداد به ۱۴۰ فقره کاهش یافته و افت ۱۵.۲ درصدی را ثبت کرده است.
همینطور در مدت مذکور سالجاری تعداد پروانه اکتشاف صادر شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۳.۵ درصد کمتر شده است. در چهار ماهه ابتدایی سالجاری ۲۹۴ فقره پروانه اکتشاف صادر شده است؛ در حالی در مدت مشابه سال قبل ۳۴۰ فقره صدور پروانه اکتشاف بوجود آمده بود.
برپایه این آمار، تنها صدور پروانه بهره برداری نسبت به مدت مشابه سال قبل کمی اوضاع بهتری داشته است. درچهار ماه نخست سال جاری ۲۰۴ فقره پروانه بهره برداری صادر گردیده است که افزایش ۷.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است. در چهارماهه ابتدایی سال ۹۸ میزان صدور این مجوز معدنی تنها ۱۴ فقره کمتر (۱۹۰) بوده است.
همینطور در مدت ذکر شده سالجاری سرمایه مجوزهای صادره برای گواهی کشف معادن که معادل هزینه صرف شده برای عملیات اکتشاف بوده است، رشد ۳۰.۹ درصدی داشته است. در چهار ماهه اول سال جاری، بیشتر از ۳۲۸ میلیارد ریال صرف عملیات اکتشاف شده است در صورتیکه در چهار ماه ابتدایی سال قبل ۲۵۰ میلیارد ریال صرف شده است.
علاوه بر این میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه های بهره برداری در این زمان هم افت ۷.۷ درصدی داشته است. چهار ماهه ابتدایی سال قبل ۱۸۴۰ نفر مشغول شدند اما در مدت مشتبه سالجاری، میزان اشتغال در این عرصه به ۱۶۹۸ نفر رسیده است.
منبع:

1399/06/23
22:10:17
5.0 / 5
1973
تگهای خبر: صنعت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است